Як стати впевненим у собі: поради психологині Наталі Підлісної

Наталя Підлісна. Скріншот: kanaldom.tv

Впевненість у своїх силах важлива для кожного. Але чому деякі люди сором’язливі, а інші — самовпевнені? Що таке здорова впевненість у собі та як її виховати, пояснила "Ранку Вдома" психологиня Наталя Підлісна.

Ведучі — Ірина Хоменко та Костя Октябрський.

— Що таке впевненість у собі?

— Це наше власне сприйняття себе, своїх можливостей, рівня професіоналізму, успіху в особистому житті. Вона виявляється у вигляді позитивної оцінки своїх навичок, здібностей, навіть своїх сил для досягнення цілей.

Здорова впевненість у собі відповідає за рішучість, за активність, наполегливий поступ до мети. Це не означає, що впевнені в собі люди не мають ніяких сумнівів чи страхів. Звісно, такі люди хвилюються і бояться, але вірять у себе і знають, що вони впораються. Тобто в них є внутрішня сила. Натомість невпевнені в собі люди — це завжди втрачені можливості й нереалізовані бажання.

Люди народжуються чи стають впевненими? Яка роль самовдосконалення у становленні впевненості?

— Під вродженою впевненістю я розумію впевненість, яка формується в людині неусвідомлено. Це коли дитина росте в атмосфері любові та підтримки. Тобто виховання і відношення до вас в родині, грає ключову роль. Набута впевненість — це та, яку людина може виховати в собі. Усвідомлено і цілеспрямовано.

Вроджена впевненість це дуже класно, але у кризові моменти навіть найстійкіша віра в себе може дати збій. Сила спротиву може перевершити впевненість людини, тоді їй доводиться формувати набуту впевненість.

Чи можна взагалі розвивати впевненість у собі і як це робити?

— Можна. Для цього потрібні бажання та наполегливість. Втім найголовніше — це дії. Ваша впевненість в собі не формуватиметься, якщо ви не докладатимете зусиль. Ставте собі цілі, формуйте своє оточення, вчіться.

Ще скажу таку парадоксальну, але дієву річ — імітуйте впевненість і ви поступово цьому навчитеся. Зрештою, помиляйтесь, і перестаньте боятися провалів. Це неминуче і коли таке трапляється, треба усвідомити, що невдала спроба — це досвід. Ще один інструмент для розвитку впевненості — самоіронія.

Читайте також: Чому діти міняються ролями з дорослими: про психологічний вік українців розповіла Наталя Підлісна

Прямий ефір