Подання заяви на реєстрацію кандидатом в опікуни онлайн — алгоритм дій
Коли діти втрачають батьків, вони втрачають основну опору в житті. Близькі родичі можуть в першу чергу стати опікунами чи піклувальниками дитини, яка осиротіла або втратила батьківську опіку. У Міністерстві соціальної політики України розповіли, як онлайн подати заяву на реєстрацію кандидатом в опікуни чи піклувальними, передає "Дім".
Опіка оформлюється над дитиною, яка ще не досягла 14-ти років, а піклування встановлюється над дітьми з 14-ти до 18-ти років.
Подати заяву для того, щоб стати опікуном / піклувальником, можна через вебпортал "Дія". Для цього:
- Авторизуйтесь на вебпорталі "Дія" за допомогою електронного цифрового підпису.
- Перейдіть у розділи "Послуги" — "Сім'я" — "Опіка / піклування над дитиною: реєстрація кандидатом".
- Натисніть "Подати заяву" та заповніть дані про:
- шлюб,
- чоловіка / дружину,
- фактичну адресу проживання,
- дітей, над якими потрібно взяти під опіку.
Перевірка даних у реєстрах займе близько 15 хвилин. Коли витяги з реєстрів будуть готові, прийде сповіщення в "Дії" і лист на пошту.
Після підтвердження даних продовжіть заповнення онлайн-форми та внесіть інформацію про членів сім'ї, що проживають разом із заявником. Відомості з реєстрів підтягуються автоматично. Якщо деяких бракує, додайте до заяви фото / скан копії документів.
Система попросить підвантажити копію висновку про стан здоров'я та довідку від психіатра, які потрібно підготувати заздалегідь.
Підпишіть заяву електронним підписом та відправте. Подружжя, яке бажає прийняти дитину на виховання, подає спільну заяву, яку підписують удвох (посилання прийде на електронну пошту).
Служба у справах дітей перевірить документи й обстежить ваші житлово-побутові умови протягом 5 днів. Перелік документів для подачі заяви на встановлення опіки чи піклування офлайн на період воєнного стану спрощений. Їх список доступний за посиланням.
Читайте також: Цифровий медичний висновок: як його впровадження пришвидшить процес усиновлення