Як лікують українських біженців у Польщі

Українці у Польщі. Скриншот: kanaldim.tv

Польща прийняла чи не найбільше українців. Офіційно під тимчасовим захистом зараз майже мільйон наших земляків. Переселенці мають право вільно перебувати в країні, навчатися, працевлаштуватися та отримувати безплатну медичну допомогу, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Загалом система охорони здоров'я в Польщі дуже подібна до української. Є сімейний лікар, з яким треба укласти угоду.

"Цей сімейний лікар скеровує вас на потрібні аналізи, до потрібних профільних лікарів. Чи якщо у вас вже така ургентна потреба, то на відповідні там операції чи до окремих шпиталів", — пояснила кураторка проєкту UAPL.INFO Мар'яна Лещишин.

Хоча медична система в Польщі вважається безоплатною, кожен дорослий, який працює, щомісяця сплачує соціальний внесок на медицину. Це 9% від зарплати.

Таке ж правило діє і для працевлаштованих українських переселенців. За тих, хто поки що не працює, внесок сплачує держава. Це така допомога з боку Польщі для України.

Проте слід розуміти, що потрапити до хорошого профільного спеціаліста не так і просто. Чекати можна кілька місяців.

З приватними клініками все як в Україні. Тобто за прийом потрібно платити. Суми зазвичай чималі. Однак українцям часто можуть зробити знижку.

В Польщі "швидка" приїде, наприклад, якщо хворий без свідомості чи у нього дуже висока температура з судомами, кровотеча, зупинка серця. Тобто госпіталізують лише у критичних випадках.

Також у Польщі є лікарні, що приймають в екстрених ситуаціях, проте там можуть бути чималі черги. Прийому лікаря можна чекати не одну годину, і це норма для місцевої медичної системи, кажуть переселенці.

"Також є спеціальна гаряча лінія, подзвонивши на яку, можна отримати консультацію медика. Працює вона тільки вночі. Там ви можете отримати електронний рецепт, електронне направлення до лікаря, електронний лікарняний. Це своєрідна телеплатформа першого контакту", — провадить Мар'яна Лещишин.

Крім того, в Польщі багато препаратів відпускають за рецептом, особливо антибіотики.

Більше про життя українців в інших країнах:

Прямий ефір