Я тільки нещодавно зрозуміла, що це була агітація, — Ольга Атанасова про серіал "Кадети"

Ольга Атанасова. Фото: kanaldim.tv

Після зйомок в російському серіалі "Кадети" (рос. "Кадество") українській акторці Ользі Атанасовій пропонували залишитися в Москві, але українка на це не погодилась. Про це вона розповіла в програмі "Точка опори" телеканалу "Дім".

"Кадети" вийшли на екран 2006 року. Серіал був дуже популярний, проте він мав й пропагандистську мету, бо створював привабливий образ російського війська.

"Я тільки нещодавно зрозуміла, що це була така агітація. Тоді я, звісно, цього не усвідомлювала. До цього я знімалася у проєкті "Дідусь моєї мрії", після якого мені запропонували спробувати себе на роль Ксюші в "Кадетах". Ну, звісно, я полетіла, захоплена сценарієм. Мені подобалася моя героїня, і на той час я не бачила ніякої політичної теми. Я бачила там цікаву історію, романтичну історію. А зараз, звісно, я усвідомлюю, що все це було не просто так", — зізналася Атанасова.

Після "Кадетів" українській акторці пропонували залишитися у Москві.

"Пропонували. Було дуже багато проєктів паралельно, але я завжди на той час обирала театр і свою країну. Я не хотіла там залишитися. Не було таких бажань. Зніматися — так. Тобто я приїхала [до Росії], знялася і поїхала. Навіть був один проєкт, де мене затвердили на довгий якийсь період. Але там була така історія, що кота не можна було з собою взяти. Тому я не знімалась там.  Якось так вийшло, що не хотіли мого кота, і я залишилася в Києві. Я подумала: будуть ще проєкти у мене вдома, і кіт у мене буде поруч", — поділилася вона.

У "Кадетах" Ольга знімалася разом із російським актором Борисом Корчевниковим, який останніми роками став шаленим пропагандистом. Після 2014-го Атанасова не спілкувалася з ним.

"Здається, що у нього щось з головою. А друга версія, що там просто гроші взяли гору. Я не спілкувалася з Борисом [після 2014-го]. Причому, вже після 2014 року мене запрошували на якусь програму, яку веде Борис. Декілька разів запрошували, але я не погодилась їхати", — сказала вона.

Атанасова додала, що багато російських акторів після 2014 року приїжджали на зйомки в Україну і були в захваті від країни. Після 2022 року все змінилося.

"Дуже багато знімалися тут і раділи цьому. Вони всі завжди казали, що у нас найкращі умови, що у нас найкращі люди, що у нас такі всі добрі, що у нас в закладах так круто обслуговують, все так красиво. Багато з них навіть купувати тут квартири, жити тут, знаходили тут кохання і ще щось. Тобто вони всі говорили, що тут краще", — пригадала акторка.

Читайте також: Я рік не займалася професією: акторка Атанасова розповіла про життя на початку війни

Ольга Атанасова — акторка театру та кіно. Знімалася у серіалах "Папаньки", "Дві матері", "Різниця у віці", "Обираючи долю", "Вітряна жінка" та інші. Грає в антрепризах. Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну долучилася до благодійного акторського аукціону, проводить благодійні тренування, збираючи кошти для ЗСУ.

Читайте також: Для мене війна почалася, коли загинув Паша Лі, — актриса Атанасова

Прямий ефір