Наскільки дорого утримувати таку архітектурно складну будівлю, як "Український дім" — пояснює директорка центру Ольга Вієру

Ольга Вієру. Скриншот: kanaldim.tv

Модерністська будівля "Українського дому" в центрі Києва поєднує три надземні та два підземні поверхи. Вона була зведена 1982 року для музею Леніна, а через 10 років, зі здобуттям Україною незалежності, була передана новій культурній інституції. Для її будівництва використовували найкращі матеріали з усіх куточків тодішньої держави. Вона містить горельєфи та гобелени, а купол оформлений вітражами. У перші роки роботи Ольги Вієру в цій інституції працювало 120 чоловік. Наразі кількість персоналу було зменшено до 64, з яких близько 20 є черговими. У програмі "Точка опори" на телеканалі "Дім" Ольга Вієру розповіла про те, наскільки дорого утримувати таку архітектурно складну будівлю та як вона переживає відстрочку реставрації.

"Звісно, будівля дуже складна. Це ціла машина. Люди чергують тут і вдень, і вночі. Вона не може лишитися без людей. Тут є складні системи і місця, де повинна підтримуватися певна температура. Вона дуже дорога в утриманні. Перед початком великої війни ми ввійшли в стадію реставрації. Розробили гарний проєкт, згідно якого будівля зовнішнього залишиться такою ж, але має якісно наповнитися сучасними системами кондиціонування, електрики та розумними технологіями", — поділилась чинна директорка "Українського дому".

Проєкт реставрації передбачав також інклюзивність, оскільки ця будівля є однією з найнедоступніших для людей з інвалідністю. Команда, що працювала над проєктом реставрації, запланувала в "Українському домі" підйомник і ліфт. Офіс президента мав амбітні плани закінчити реставрацію "Українського дому" і "Мистецького Арсеналу" за кілька років, каже Ольга Вієру. Очевидно, що фінансування цього припинилося з початком повномасштабної війни. 

"Зараз ми ставимо обігрівачі, ремонтуємо якісь труби. Все, що заробляємо, ми вкладаємо в будівлю, щоб вона трималася", — додала вона.

Ольга Вієру — громадська діячка, директорка  Національного центру "Український дім", ініціаторка та організаторка благодійних, освітніх, інклюзивних та інших суспільно важливих проєктів та програм. З 2010 до 2019 року очолювала благодійний фонд "Мистецький Арсенал". Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну команда "Українського дому" на чолі з Ольгою Вієру усвідомлено обрала позицію максимальної активності і вже з квітня 2022 року в мистецькому центрі почали проводити актуальні культурні події, націлені на переосмислення та розвиток української культури. Одружена, має сина.

Більше новин із "Точки опори":

Прямий ефір