Виставку про вимушену міграцію українців відкрили у Нідерландах (ФОТО)

У нідерландському місті Алсмер відкрилася художня виставка “Стан тимчасовості”. Проєкт присвячений темі вимушеного переселення через повномасштабне вторгнення Росії проти України та об’єднує роботи дев'яти українських і нідерландських мисткинь. Про це повідомляє “Дім” з посиланням на “Укрінформ”.
В основі експозиції лежить історія кураторки Маріани Джулай, чия родина була змушена покинути дім після початку повномасштабного вторгнення. За її словами, досвід адаптації до нових систем є спільним для мільйонів переселенців.


“Нам довелося заново відкрити себе, зрозуміти свою роль і знайти в собі сили рухатися вперед. Я створила цю виставку на основі власної історії примусової міграції, зібравши роботи різних художниць, які відгукнулися мені найглибше. Але моя історія не є унікальною. Мій досвід — це спільний досвід мільйонів українців та інших мігрантів, змушених тікати від війни”, — зазначила кураторка.
Серед учасниць проєкту — українські художниці, чиї роботи виставлялися на провідних світових майданчиках. Зокрема, представлені твори Алевтини Кахідзе, яка брала участь у Венеційській бієнале та продовжує працювати в Україні, а також Марії Куліковської, чиї роботи нещодавно увійшли до постійної колекції музею міграції Fenix у Роттердамі.


Експозиція пропонує поглянути на війну не лише як на джерело страждань, а й як на досвід, що формує нові знання, солідарність і здатність до виживання.
“Виставка досліджує міграцію з різних перспектив — від інтимної, особистої та тілесної у першій залі до соціальної та політичної. Нещодавно мене запитали, у чому мета цієї виставки. Я відповіла, що хочу, щоб українці прийшли сюди й зрозуміли, що кожен, хто почувається розгубленим чи самотнім, не один. Я хочу, щоб вона допомогла кожному відчути зв’язок, єднання та взаємопідтримку”, — наголосила Джулай.


Відвідати виставку можна до 7 червня.
Читайте також: Життя в зоні відчуження: тематичну виставку до річниці Чорнобильської катастрофи відкрили в метро Києва
Нагадаємо, раніше у міській бібліотеці угорського міста Дюла презентували фотопроєкт “Листівки з України”.














