Він не міг собі дозволити бути не таким, яким його знали на сцені: композитор Злотник поділився спогадами про свого друга Віталія Білоножка

Віталій Білоножко. Фото: uainfo.org

Співак, народний артист України Віталій Білоножко під час хвороби не виходив на сцену, він хотів у пам'яті слухачів залишитися таким самим, енергійним. Про це у програмі "Точка опори" телеканалу "Дім" поділився композитор, народний артист України Олександр Злотник.

Віталій Білоножко був другом й кумом Олександра Злотника, вони навіть мешкали поруч, спілкувались до останніх днів співака.

"Я його дуже просив: "Віталію, тобі тяжко, тяжко ходити, але навіть на візку, якщо хочеш, то ми тебе вивеземо [на сцену], а ти заспіваєш". "Ні. Всі мене знають, що я енергійний, що я рухаюсь". Правда, Білоножко такий. Колосальна енергетика. І він не міг собі дозволити бути не таким, яким його знають на сцені", — зазначив композитор.

За словами Злотника, співак не хотів лікуватися так, як треба було.

"Я його взяв, і ми в травні поїхали до дуже гарної лікарки Ганни Петрівни Павленко, вона мене лікує. На крапельницю з ним ходив — ми з ним поруч вдвох лягали. Це він пройшов, а потім каже: "Ні, я не хочу, я самостійно якось". Не хотів лікуватися. Я його просив. Але він жив своїм життям, як він звик — сигарети, все інше. Він собі не відмовляв", — розповів гість програми "Точка опори".

Одна з останніх їхніх зустрічей відбулася в альтанці сім'ї Білоножків.

"Знову ж таки розмовляли про життя, про те, що відбувається. Ставлення, надія, віра в те, що все буде гаразд. Він дуже переживав те, що відбувається на Донеччині, що там зруйновані могили його рідних. Це його також ламало колосально", — згадав Олександр Злотник.

Нагадаємо, Віталій Білоножко помер 9 січня 2024 року, на 71-му році життя. Співак помер в одній із київських лікарень. Віталій Білоножко вже в 1990-х роках став символом української естради, співаючи в дуеті зі своєю дружиною Світланою.

Олександр Злотник — композитор, народний артист України, ректор Київської муніципальної академії музики ім. Р. М. Глієра. Автор симфонічних творів, хорів, музики до багатьох кінофільмів, мюзиклів.

Злотник написав музику до понад 2000 пісень, які виконували Назарій Яремчук, Василь Зінкевич, Оксана Білозір, Іво Бобул, Алла Кудлай, Павло Зібров, Тамара Гвердцителі та багато інших.

Читайте також:

Прямий ефір