В Україні спростили імпорт літій-іонних акумуляторів для посилення енергостійкості

Прапор України. Фото: freepik.com

Кабінет міністрів України виключив літій-іонні акумулятори з переліку товарів, для яких раніше потрібна була ліцензія на імпорт і експорт. Йдеться про акумулятори, що застосовуються у системах накопичення електроенергії, повідомляє "Дім" з посиланням на Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства.

Рішення дозволить швидше завозити в Україну обладнання для зберігання енергії та забезпечувати безперебійну роботу об’єктів критичної інфраструктури й бізнесу.

“Наше завдання зробити так, щоб лікарні, зв’язок і важливі об’єкти мали можливість працювати навіть під час відключень електроенергії. Спрощення імпорту акумуляторів допоможе швидше розгортати системи накопичення енергії і посилити енергетичну стійкість країни”, — зазначив заступник міністра економіки, довкілля та сільського господарства Віталій Кіндратів.

За даними Асоціації сонячної енергетики України, обов’язкове ліцензування літій-іонних акумуляторів раніше ускладнювало їхнє постачання та обмежувало можливості бізнесу, лікарень і домогосподарств забезпечувати себе електроенергією під час відключень.

Водночас у 2026 році одним із пріоритетів держави є розвиток розподіленої генерації та систем накопичення енергії. Тому це рішення допоможе зменшити наслідки атак на енергосистему та підвищити її стійкість.

Читайте також: Як уникнути помилок при купівлі генератора чи зарядної станції — рекомендації ДСНС

Медіа-партнери
Прямий ефір