Про фільмування нового проєкту "Міста", війну та батька Зеленського: інтерв’ю з ведучим Анатолієм Анатолічем

Анатолій Анатоліч. Скриншот: kanaldim.tv

У новому сезоні глядачі телеканалу "Дім" зможуть побачити проєкт "Міста". Його творці їздять Україною, аби розповісти про героїчні міста, їх історії та життя місцевих жителів. Перший епізод зняли у Кривому Розі. Які ще міста покажуть, чим цікавий знімальний процес та куди б хотіла поїхати на зйомки команда, у "Ранку Вдома" розповів ведучий проєкту "Міста" Анатолій Анатоліч.

Ведучі — Ірина Хоменко та Костя Октябрський. 

— У тебе скоро прем'єра проєкту "Міста" на телеканалі "Дім". Вітаємо з поверненням. Як воно знову працювати на телебаченні ? 

— Мені цікаво повернутися на телебачення. Цікаво повернутися в форматі не ранкового шоу. Насправді мені подобається бути на ранковому шоу як гість, тим паче. Зараз моя рутина — розвозити дітей на навчання зранку. Мені це дуже подобається, бо свого часу я не міг цього робити. Я був на ранковому шоу, а зараз я цей час ніби наздоганяє. Живу нормальним життям, наскільки це можливо.

Зараз мені цікаво робити соціальне, щось корисне. Тому мені здається, що проєкт "Міста" корисний. До речі, він ще не вийшов, а ми вже придумали продовження. Ми хочемо зняти ті міста, в які зараз потрапити не можемо. Ми точно туди потрапимо. Очевидно це буде інший проєкт.

— Розкажи про що проєкт "Міста".

—  Цей проєкт про українські героїчні міста. Всі міста України героїчні. Є міста на лінії фронту, як Кривий Ріг. Там ми знімали перший пілотний епізод. Там 40 кілометрів від лінії фронту. Кривий Ріг постійно під обстрілами. Це місто прийняло багато внутрішньо переміщених осіб. Це хаб величезний.

Це моє рідне місто! Я там народився, я там виріс. Я скажу більше я не хотів переїжджати з Кривого Рогу. Мені там все дуже подобалось. Я там закінчив університет Криворізький економічний. Намагаюся якомога частіше туди повертатися. Зараз мої діти, наприклад, дуже хочуть в Кривий Ріг. Ми в цьому проєкті показуємо, чим живе місто.

Наприклад, в Одесі ми покажемо жіночу футбольну команду, яка тренується та змагається. Дніпро — це український форпост з 2014 року. Це місто, де лікарі рятують українських героїв. Це фантастичні люди, які працюють цілодобово. Харків дивовижний. Ранок після обстрілу, люди йдуть на роботу чистим містом, все прибрано. Кожне місто точно надихає.

— Дуже легко говорити про Кривий Ріг, тому що це твоє рідне місто. Як ви обираєте, що показати в містах? Люди рекомендують чи ви орієнтуєтеся на місці, чи плануєте?

— Звичайно, є рекомендації людей. Я перед поїздкою записую сторіс, де питаю підписників про те що показати, наприклад, в Дніпрі, Одесі, Харкові. Зрозуміло, буде й захід нашої країни, міста, які також вкладається в перемогу.

Хіба Харків не рідне місто для всіх нас? Навіть, якщо ти там ніколи не був, тобі болить за нього. Коли зранку прокидаєшся і читаєш новини про черговий удар по Одесі, то ти відчуваєш себе одеситом, тобі болить це. Я дуже хочу вірити в те, що війна об'єднала всіх українців. Це треба зберегти, цей зв'язок між містами, громадами та людьми. 

Коли у 2000 роки навчався в Криворізькому економічному університеті, то тато президента — Олександр Семенович Зеленський, був моїм викладачем інформатики. Одразу ексклюзив! Хабарі не брав. Неможливо було з ним домовитись. Він прискіпливий, особливо до гравців у КВК, бо син у нього теж там грав.

У студентські роки я багато їздив у плацкартах. Ми об'їздили всю Україну. Я тоді вперше потрапив в Чернівці, в Київ, Харків, Донецьк. В Одесу ми постійно їздили. Усі ці міста мені рідні, не лише через те, що ми там виступали. Круто, що багато хто з одеситів, дніпрян, харків'ян легендарних не підкачали, а навпаки стали символами нової сучасної культурної оборони країни. Наприклад, "Маски шоу" в Одесі. У них абсолютно проукраїнська позиція. Театр "Маски" працює. Вони обов'язково будуть в епізоді про Одесу, як один із символів Одеси.

— Які міста побачимо в першому сезоні?

— Кривий Ріг, Харків, Одеса, Дніпро. Зараз ми вирішуємо, що з заходу України покажемо. Ну, я думаю, що Львів логічно показати.

Так, ми покажемо Кривий Ріг, вокзал, годинник будинок президента та найдовший проспект в Європі, але міста — це люди перш за все. Ми показуємо волонтерів, які в які просто в перші дні взяли стару будівлю якогось універмагу покинутого, відремонтували, та зробили там хаб. Там були маленькі готельні номери, де приймали людей. Волонтери зробили за тиждень. Я гадаю, що історій в кожному, навіть маленькому містечку, точно вистачить на те, щоб показати це місто. Це насправді нескінченний проєкт.

Потім нам треба відбудовувати ці міста. Потім їхати показувати Донецьк, Луганськ, Ялту. Я, наприклад, дуже хочу в Гурзуф. До речі, я дуже люблю Донецьк. Я багато часу там провів. Аеропорт Донецька був мені рідним.

Також цікаві гості "Ранку Вдома":

Медіа-партнери
Прямий ефір