"В голові було одне — рекорд України": Роман Кокошко став бронзовим призером у штовханні ядра

Роман Кокошко. Фото: facebook.com/UkrainianAthletics

Володар ще однієї бронзової нагороди чемпіонату Європи з легкої атлетики у приміщенні Роман Кокошко став справжнім відкриттям змагань у Стамбулі. Українець був дебютантом такого турніру, але у секторі для штовхання ядра поводився впевнено і завзято. Своїм національним рекордом він заповнив перший рядок у списку українських медальних здобутків, йдеться у програмі "Коло спорту" на телеканалі "Дом".

Бути національним рекордсменом — почесно і авторитетно. А коли таке досягнення допомагає ще й вибороти нагороду континентальної першості у нелегкий для рідної країни час, це надважливо. Штовхальник ядра Роман Кокошко побив національний рекорд, а заразом здобув "бронзу" чемпіонату Європи у приміщенні. Це його перша нагорода на континентальних змаганнях. 

Результат у 21 метр 84 сантиметра — це лише на один сантиметр краще за показник відомого вітчизняного легкоатлета Олександра Багача. Його рекорд був недосяжним для українських майстрів зі штовхання ядра впродовж більше як 20 років.

"У той момент, чесно кажучи, я взагалі не думав за місця. В голові було одне — рекорд України. Я за ним ганявся", — каже Роман.

Наступний крок — перевершити рекорд Юрія Білонога, встановлений на відкритих стадіонах. Свій прогрес Роман пояснює просто — це тренерська робота та зміни у підготовці після перемоги на чемпіонаті України. 

"Коли я повернувся з відпочинку, мені подзвонив мій тренер і сказав: "Виходь, я вже на стадіоні. У нас серйозна розмова". Він зрівняв мене, Білонога та всіх штовхальників ядра, які були в Україні, і сказав: "Ти не великий, не потужний, маса тіла мала, але в тебе є одна перевага — ти швидкий і маєш хорошу вибухову силу. Якщо хочеш, на перспективу, треба займатись саме круговим махом", — згадує спортсмен. 

Це дало свої плоди. Роман уже подолав дві психологічні позначки — 20 і 21 метр, тому рекордсмен почувається натхненним. Наступна мета — 22 метра.

"Про Олімпійські ігри ще рано думати — потрібно виконати олімпійський норматив. Бо ці результати, я знаю, не зараховуються. Здається, з червня у нас ізалік, тому ближче до літа потрібно штовхати 21,5 метра. Норматив дуже великий, але це нормально", — говорить Роман Кокошко. 

Він показує феноменальні результати, адже у легкій атлетиці лише зі студентських років. Саме тоді його талант побачили тренери Вінницького державного педагогічного університету. Кокошко згадує, що його вага тоді становила 75 кілограмів. Хлопець пішов на паверліфтинг, проте звідти його вигнали — задовгі руки, задовгі ноги, худий і не надто підходив для цього виду спорту. 

"Певний час я шукав, чим займатися. Потім Тетяна Миколаївна Дідик сказала прийти на легку атлетику. Я місяців п'ять-шість не пам'ятаю. Просто приходив, бігав, на автоматі все виконував. Зачепило мене тоді, коли я програв своє перше змагання. Ми штовхали шість кілограмів. Я програв всім, кому тільки можна було", — говорить Роман.

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну, яке заскочили Романа на зборах за кордоном, вплинуло на атлета і морально, і фізично. 

"Перших півтора тижня я не міг зібратися. За цей час втратив 10 кілограм ваги. Тоді результат, звичайно, не йшов. Але настільки хотілося показати, що ми сильні та незламні. Я тоді сказав, що ще ніколи не було так приємно виступати на змаганнях, коли всі дивляться, а я — українець", — зізнається він.

Задля насправді вагомого кроку у кар'єрі та аби потрапити за півтора року на Олімпійські ігри у Парижі Роман Кокошко має доводити свою силу й на великих стартах найближчого майбутнього. Вже цього літа на атлета чекає чемпіонат світу, що відбудеться у Будапешті. 

Більше спортивних новин:

Прямий ефір