"В епіцентрі бурі": велику виставку про український модернізм XX століття відкрили у Польщі

У Музеї мистецтв у Лодзі (Польща) відкрили масштабну виставку "В епіцентрі бурі. Модернізм в Україні", яка презентує один із найповніших міжнародних оглядів українського модерністського мистецтва початку XX століття. Про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій, інформує "Дім".

"Експозиція відтворює поліфонію мистецьких напрямів та ідентичностей, що формувалися на тлі історичних потрясінь — від розпаду імперій і революцій до короткотривалої незалежності УНР та наступного поневолення українських земель", — йдеться у повідомленні.
Вона розповідає історію художників-модерністів, які за допомогою візуальних експериментів прагнули відновити й осмислити культурну автономію України.
"Цей період став справжнім ренесансом українського мистецтва, коли в умовах складної геополітичної ситуації відбулося динамічне злиття українських, польських, єврейських, російських та інших культурних впливів", — розповідають у відомстві.
Поточна версія виставки є оновленою і включає твори з трьох українських музеїв — Національного художнього музею України, Музею театрального, музичного та кіномистецтва України, а також Національного музею декоративного мистецтва.




Зазначається, що вони представлені у діалозі з роботами з колекції Музею мистецтв у Лодзі та кількох приватних зібрань.
Водночас виставка є частиною мандрівного проєкту, який раніше вже був представлений у Відні, Мадриді та Лондоні, і має на меті не лише відкрити для європейської публіки унікальне українське мистецтво, а й утвердити глибину та самобутність української культурної традиції в європейському контексті.
Читайте також: Фрагменти стародавнього посуду, якоря та козацькі "миски" виявили на скелях біля Хортиці (ФОТО)














