Уряд дав "зелене світло" професійній адаптації ветеранів — прогнози Мінветеранів

Співбесіда. Фото: veteranhub.com.ua

Кабінет Міністр України ухвалив важливу постанову, необхідну для забезпечення професійної адаптації ветеранів й ветеранок війни, членів їхніх сімей, родин полеглих українських захисників й захисниць за кошти державного бюджету. За відповідною програмою на 2024 рік передбачено 71 мільйон гривень, інформує "Дім" з посиланням на повідомлення Мінветеранів.

Уряд передбачив механізм використання бюджетних коштів на заходи з професійної адаптації ветеранів війни, членів їхніх сімей, родин полеглих воїнів. Запровадив умову обов'язкового працевлаштування цих осіб після професійної адаптації та визначив категорії осіб, які отримуватимуть послугу із професійної адаптації в першочерговому порядку.

"Мінветеранів створює умови та можливості для розвитку ветеранів і ветеранок, працевлаштування, започаткування власної справи, щоб бути економічно активними та фінансово незалежними. Це є запорукою відновлення України вже зараз і тим більше після перемоги. Ми аналізуємо проблематику нестачі кадрів на ринку праці. Отримавши запит від роботодавців, можемо розробляти та пропонувати освітні програми. Ухвалена постанова забезпечить своєчасне фінансування видатків. Тим більше, що попит на навчання та перекваліфікацію є", — наголосив в.о. міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун.

За попередні два роки кількість тих, хто скористався можливістю профадаптації збільшилася в 3,5 раза — до 2 200 осіб. У 2024 році Мінветеранів прогнозує зростання попиту до 5 000 осіб.  

Читайте також: Принцип "рівний — рівному": в Україні з'являться фахівці із супроводу ветеранів

Прямий ефір