Принцип "рівний — рівному": в Україні з'являться фахівці із супроводу ветеранів

Ілюстративне фото: bizshid.com

Кабінет міністрів України ухвалив постанову, яка забезпечує фінансування проєкту із запровадження фахівців із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб по всій території України. Проєкт реалізуватимуть в межах системи переходу від військової служби до цивільного життя, з посиланням на повідомлення Мінветеранів передає "Дім". 

"Ухвалений документ визначає порядок, умови та механізм надання у 2024 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення реалізації проєкту. Зокрема, розв'язує питання оплати праці фахівців із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб. На реалізацію проєкту у цьому році передбачено 2 924 445,5 тисяч гривень", — йдеться у повідомленні.

Проєкт розробили фахівці Мінветеранів. Функціонуватиме він за принципом "рівний — рівному", а до обов’язків фахівців із супроводу входитиме індивідуальний професійний супровід ветеранів та членів їхніх сімей у межах переходу від військової служби до цивільного життя.

Вони консультуватимуть із питань працевлаштування, навчання, аспектів соціального захисту та реабілітації, покращення стану здоров’я, загалом реалізації своїх прав та пільг у різних сферах.

"Йдеться про координаційну підтримку Захисників і Захисниць в отриманні статусів, послуг і допомоги, фахові консультації, де і як здобути освіту, пройти програми підвищення кваліфікації або, наприклад, отримати підтвердження сертифікатом навичок, куди працевлаштуватись, в тому числі й особам з інвалідністю внаслідок війни та багато інших послуг. Тобто фахівець — інформаційно-консультаційний партнер ветеранської спільноти. Всі питання, всі потреби, які виникатимуть у ветеранів — повинні знаходити супровід і підтримку з боку таких фахівців. Також вони аналізуватимуть проблематику, а ми відповідно на неї будемо оперативно реагувати й виправляти", — зазначив в.о. Міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун. 

У пріоритеті на посади фахівців із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб — ветерани й ветеранки, які виявлять таке бажання, а також члени їхніх сімей та родин полеглих воїнів.

Також цікаво: Єдина ветеранська лінія опрацювала тисячі звернень, — Мінветеранів

Прямий ефір