Уламки американського корабля часів Першої світової знайшли біля узбережжя Британії — історія катастрофи

Британські дайвери виявили уламки корабля "Тампа", який вважається найбільшою морською втратою США під час Першої світової війни. Про це повідомляє “Дім” із посиланням на CNN.
Уламки судна знайшли на глибині близько 91 м приблизно за 80 км від узбережжя Корнуолла. Пошуками займалася британська команда Gasperados Dive Team, яка працювала над цим з 2023 року.
"Це відкриття — результат трьох років досліджень та розвідок. "Тампа" має величезне значення для Сполучених Штатів та родичів усіх, хто загинув того дня. Місце їхнього останнього спочинку нарешті відоме", — сказав лідер команди дайверів Стів Мортімер.

Зараз розробляються плани подальшого дослідження місця катастрофи за допомогою автономних систем та робототехніки.
Історія "Тампи"

17 вересня 1918 року корабель розпочав супровід конвою в водах Атлантики. Але 26 вересня капітан "Тампи" попросив дозволу покинути конвой, оскільки на судні критично не вистачало вугілля для котлів, і йому була потрібна дозаправка. Командування задовольнило запит, і близько 16:00 корабель на повній швидкості попрямував до порту в Уельсі.
Близько 20:15 судно помітив німецький підводний човен UB-41, який випустив одну торпеду. За даними істориків, після вибуху торпеди стався повторний вибух — або через займання вугільного пилу, або через детонацію глибинних бомб на борту "Тампи". Літак, відправлений на пошуки корабля після того, як він не прибув до місця призначення, наступного дня знайшов уламки на поверхні води.
На борту перебували 111 службовців Берегової охорони, четверо моряків Військово-морських сил США та 16 британців, серед яких були військовослужбовці Королівського флоту та цивільні особи.
Читайте також: На дні озера у Швейцарії знайшли судно з унікальними артефактами — подробиці














