"Укрзалізниця" оновлює правила перевезення тварин: зміни стосуватимуться навіть пасажирів  

Собака у потязі. Фото: uz.gov.ua

"Укрзалізниця" підготувала зміни до правил перевезення тварин. Службові собаки зможуть безоплатно їхати в усіх типах вагонів — з намордником й повідом. Також новими правилами передбачено заміну місця тим пасажирам, які відчуватимуть дискомфорт або мають алергію, повідомила пресслужба компанії, передає "Дім".

"Повертаємось до обіцяних оновлень! Ми вивчили тонни фідбеку, досвід залізниць-партнерів, залучили експертів UAnimals, юристів, колег з Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури — і вже подали на затвердження зміни, які готові з вами обговорити та врахувати інтереси власників тварин та всіх, хто з різних причин уникає контакту з ними", — йдеться в повідомленні.

Зокрема, за новими правилами пропонується відмовитися від визначення "жорстка конструкція" з опису переносок: підійде сучасний рюкзак для тварин, аби лиш із водонепроникним поглинальним дном.

Малим тваринам до 45 см у холці планується дозволити тимчасове перебування без переноски — для здорової активності та/або сну на полиці купе.

Великих собак від 45 см можуть дозволити перевозити серед іншого у вагонах СВ та РІЦ (RIC) за повного викупу купе, а також в Інтерсіті+ за умови викупу всіх місць, що розміщені єдиним блоком у ряду.

Будь-які службові собаки представників Сил оборони зможуть безоплатно їхати в усіх типах вагонів — з намордником й повідом.

"Перед затвердженням Державною регуляторною службою України проєкт наказу з усіма змінами буде винесено на суспільне обговорення, щоб врахувати інтереси всіх пасажирів і забезпечити комфорт кожного на борту. Тож долучайтеся до обговорення і тримайте улюбленців ближче до серця", — додали в залізниці.

Наголошується, що новими правилами передбачено заміну місця тим пасажирам, які відчуватимуть дискомфорт або алергічну реакцію від сусідства з твариною.

Також цікаво: Військового не пустили в потяг з собакою: в Україні ініціюють оновлення правил перевезення тварин у поїздах  

Прямий ефір