Українка в Литві виготовляє популярний японський десерт — моті

Моті. Фото: instagram.com/irina_polulyah

Моті — це японський десерт, який в останні роки набув популярності і в Україні. Смаколик є чимось середнім між морозивом та тістечком. Оболонка моті виготовлена зі спеціального рисового борошна сорту мотіґоме, особливість якого полягає в тому, що при тривалому вимішуванні воно набуває солодкого смаку. Під ніжною тягучою оболонкою ховається вершковий крем-мус із соковитими начинками. 

Саме такі солодощі готує у Литві переселенка із Запоріжжя Ірина Полулях. Виготовленням моті кондитерка захопилася вже за кордоном. Тренувалася, доки вони не стали ідеальними, тепер займається цим на замовлення. Детальніше про кондитерські вироби Ірини розповідається у сюжеті "Ранку Вдома".

До повномасштабного вторгнення Ірина разом із сім'єю проживала в Запоріжжі. Жінка була у декретній відпустці з молодшим сином. Старший навчався у школі. З України до Вільнюса жінка з дітьми виїхала шостого березня 2022 року. Саме у Литві Ірина вперше і зацікавилася моті. 

"Я дуже захоплююсь японською культурою та традиціями. Колись давно була в Японії. Якось побачила рекламу майстеркласу з приготування моті. Роботи в Литві я не мала, мову поки що не дуже розумію, тому захотіла закінчити цей майстерклас. Закінчила і почала вдома робити моті", — розповіла вона.

Ірина не один вечір експериментувала, відточували свої навички і навчалася, поки її моті не стали ідеальними. Влаштовувала дегустації своїм родичам та дітям. Згодом майстриня створила сторінку у соцмережах, де демонструвала, як готує ідеальний японський десерт. Так і з'явилися перші клієнти. 

Моті Ірина готує в міру солодкими і пропонує будь-яку начинку, адже в ній немає жодних обмежень. Найпопулярніші — з полуницею, з лохиною, з ягодами, з шоколадом, з фісташками. 

Десерти кондитерка готує за кілька годин до того, як має віддати замовнику. Моті обов'язково мають бути свіжими, адже саме тоді відкривається найкращий смак, стверджує жінка. 

Зараз Ірина працює на кухні у Вільнюсі, проте мріє про свою невеличку кав'ярню, аби неймовірними японськими солодощами смакувало ще більше людей.

Читайте також: В Японії для українських біженців влаштували навчання з підприємництва

Медіа-партнери
Прямий ефір