Українка отримала звання фотографа року на Los Angeles Photo Curator за роботу з серії "Вкрадена весна"

Українська художниця і документалістка Олена Гром стала фотографом року за версією організації Los Angeles Photo Curator зі світлиною під назвою "Олена" з серії "Вкрадена весна". Про це повідомляє "Дім" із посиланням на сайт L. A. Photo Curator.
У дописі L. A. Photo Curator зазначили, що фотографія української мисткині створює "вражаючий контраст" між об'єктом і сценами, зображеними на задньому плані.
"Зіставлення зруйнованого будинку припускає історію втрати, можливо, через війну або стихійне лихо, запрошуючи глядача замислитися над питанням, чи жила там колись людина на передньому плані. Спокійний, ідилічний пейзаж на другій фоновій фотографії викликає спогади про час до руйнування, можливо, натякаючи на більш мирну епоху. Разом ці елементи розповідають історію стійкості, пропонуючи пронизливі роздуми про те, як окремі люди або спільноти витримують, попри суворі обставини", — йдеться у повідомленні.
Своєю чергою холодна і похмура погода на передньому плані доповнює похмуру обстановку, тоді як тепла, приваблива сцена на фоновій фотографії створює динамічний контраст.
"Ця інтригуюча фотографія піднімає більше запитань, ніж дає відповідей, але, можливо, в цьому частина її сили. Адже не завжди в житті можна зупинитися, а часом саме питання і залишають незабутній слід", — акцентували у L. A. Photo Curator.
Переможна фотографія входить до серії світлин під назвою "Вкрадена весна".
Фотографка розповіла, що цю серію вона створила "в історичному діалозі" зі світлинами польського фотографа Майкла Неша, який використовував декоративне тло, аби замаскувати руїни Варшави після Другої світової війни у 1945-1946 роках.
"Герої моїх фотографій — жінки, які стали жертвами російської агресії. Окупація тривала і навесні, люди, які пережили цей трагічний період, не помітили, як минула весна, як зацвіли каштани і конвалії, як прилетіли птахи. Вони втратили не тільки дім, близьких, роботу, здоров'я, а й частину свого життя. У переселенців із Донбасу і Криму друга трагічна весна. "Вкрадена весна" — це вкрадене життя. Кожна фотографія — це особиста трагедія, але це також життєствердна історія того, хто вижив, надія на те, що Україна повстане з руїн", — наголосила Олена Гром.
Читайте також: Театр Франка після аншлагів "Конотопської відьми" у Європі вирушить у турне США та Канадою
Довідка. Художниця і фотографиня Олена Гром народилася в Донецьку. У квітні 2014 року вона була змушена покинути рідне місто через початок збройної агресії Росії на сході України, а з 2017 року мисткиня проживала в Буч Київської області.
Після початку повномасштабної війни Росії проти України в лютому 2022 року Гром і її сім'я стали біженцями вдруге, але повернулися після того, як Буча була деокупована. Ці переживання глибоко вплинули на її художню практику.














