У Чернігові відкрили хаб для жінок та дітей — допомога безплатна

Жіночий хаб у Чернігові. Скриншот: kanaldim.tv

У Чернігові відкрили "Жіночий хаб Святої Ольги". Спортзал, йога, фізична реабілітація, педагоги-вихователі, психологи та соціальні консультанти безплатно працюють з жінками та дітьми, котрі постраждали внаслідок повномасштабної війни. Деталі — у матеріалі "Ранку Вдома".

Чернігівський "Жіночий хаб Святої Ольги" — це вже 10 центр, відкриття якого ініціювала громадська організація Eleos-Ukraine. До початку повномасштабного вторгнення волонтери допомагали жінкам у боротьбі з домашнім насильством, надавали психологічну та правову підтримку, консультації та прихисток.

"Громадська організація Eleos-Ukraine також відкриває шелтереи для жінок. Де жінка може не тільки вдень перебувати, отримувати допомогу, а й знаходитись там цілодобово", — пояснює менеджерка хабу Ольга Становська. 

На початку повномасштабного вторгнення викликів побільшало. Мережу шелтерів розширили, як і кількість денних центрів.

"Зросло навантаження на наших спеціалістів, тому громадська організація Eleos-Ukraine почала відкривати більше жіночих хабів, котрі допомагають жінкам у складних життєвих обставинах. Додалася категорія ВПО, жінки з дітьми, котрі опинилися в чужому місті, не знаючи, де знаходяться соціальні служби, де можна отримати гуманітарну та психологічну допомогу", — додає Ольга Становська.

За кілька місяців розробили ідею створення 10 центру, який вирішили відкрити у Чернігові. За підтримки місцевої влади та донорства латвійського центру для жінок "Марта" знайшли приміщення. Поки робили в ньому ремонт. Команда фахівців уже розпочала свою роботу.

"На той момент вже була команда спеціалістів. Це був дитячий психолог, дорослий психолог, педагог-вихователь, менеджер, соціальний працівник. Ми працювали на аутсорсі. Поки тут був ремонт, орієнтовно два місяці, наша команда надала понад 200 послуг", — резюмувала менеджерка Жіночого хабу святої Ольги Ольга Становська. 

Через кілька місяців, центр прочинив свої двері для людей. Тут облаштували кімнати для психоемоційної підтримки, куточок для чаювання, спортзал та навіть дитячі кімнати, де мами мають змогу залишити дитину під наглядом професіоналів.

"Жіночий хаб Святої Ольги" працює з понеділка по п'ятницю з 10 до 18 години. Тим часом благодійники вже планують відкриття нових центрів в інших містах, там, де це найнеобхідніше.

Читайте також: Волонтерський хаб "Синичка": як волонтери зводять будинки та ставлять на ноги поранених військових 

Медіа-партнери
Прямий ефір