Волонтерський хаб "Синичка": як волонтери зводять будинки та ставлять на ноги поранених військових 

Команда хабу "Синичка". Скриншот: kanaldim.tv

З перших днів повномасштабного вторгнення волонтерський хаб "Синичка" у Києві цілодобово збирає та надсилає посилки для військових та переселенців. Волонтери хабу долучилися й до інших благодійних проєктів. Зокрема, займалися ремонтом пошкоджених будинків у Київській області та організували мобільну стоматологію. Деталі — у матеріалі "Ранку Вдома".

До повномасштабного вторгнення Андрій Потійко будував гідроелектростанцію в Африці, а після 24 лютого 2022 року почав боротися з темрявою в Україні. Створив хаб "Синичка" у Києві. До волонтерства залучили усю родину: маму, кохану та тітку. Також у хабі працює професійний реабілітолог. 

"На початку повномасштабного вторгнення у нас було понад 50 людей. Зараз в команді постійно працює 15 волонтерів", — розповідає засновник благодійного фонду "Тіко" Андрій Потійко.

Матір Андрія Потійка не тільки пакує посилки нужденним, а й займається реабілітацією військових. Оксана Ставицька — професійна реабілітологиня, яка поставила на ноги 27 українських військових. Нині вона займається з 20 військовими. 

"Я беру слабких, які лежать. Я навчаю їх сідати, потім ходити на милицях, потім — на протезах. З часом, вони починають гарно ходити. Найкращий та водночас найскладніший момент у реабілітації — бачити успіхи поранених. Інколи це викликає сльози, тож я втікаю з палати, аби вони не бачили емоцій. Ми не можемо показувати слабину перед воїнами, ми маємо бути сильними", — резюмує реабілітологиня Оксана Ставицька. 

Оксана Ставицька долучила до волонтерства і своїх колег лікарів. Та є проблема, яку не в змозі вирішити медики. Це — безбар'єрність. Аби полегшити пересування поранених військових волонтери зібрали кошти та придбали спеціалізовану машину. 

"Вона з пандусом та ліфтом. Люди на візках можуть з'їздити в машину, там є спеціальне кріплення. Навіть людина з втраченими кінцівками може керувати цим автомобілем, адже педалі виведені на кермо", — додав Андрій Потійко. 

До слова, волонтери "Синички" реалізують безліч інших проєктів. Збудували будинок для переселенців у Полтаві, допомагають з ремонтом пошкоджених домівок у Київській області, організували мобільну стоматологію, що лікує бійців на фронті. Підтримати ініціативи можна на сторінці благодійного фонду "Тіко" в Instagram. 

Також цікаво: Подружжя лікарів перетворило ветеринарну аптеку на Житомирщині у прихисток для безпритульних тварин

Прямий ефір