Тисячі українських дітей залишаються заручниками Росії: нову програму допомоги запускають США

Держдепартамент США запускає нову програму вартістю 25 мільйонів доларів, спрямовану на повернення українських дітей, які були незаконно вивезені Росією. Про це повідомила перша леді України Олена Зеленська, інформує "Дім".
Йдеться про першу ініціативу такого масштабу, яка охоплює всі етапи процесу:
- пошук місцезнаходження дітей;
- встановлення контактів;
- повернення в Україну;
- подальшу реінтеграцію.
Під час візиту до Вашингтона українська сторона провела зустрічі з американськими партнерами.
Олена Зеленська подякувала за підтримку та співпрацю виконувачу обов’язків заступника держсекретаря з питань закордонної допомоги, гуманітарних справ і релігійних свобод Джеремі Льюїну, а також помічнику держсекретаря з питань демократії, прав людини та праці Райлі Барнсу.
"У межах ініціативи президента України Bring Kids Back UA в Україну вже повернули 2 048 дітей, яких примусово вивезла Росія", — зазначила перша леді.
Водночас тисячі українських дітей залишаються заручниками в Росії — розлучені з родинами, без зв’язку та доступу до правдивої інформації, у середовищі залякування й маніпуляцій.
"Лише співпраця всіх небайдужих, а також зусилля Міжнародної коаліції за повернення українських дітей можуть прискорити порятунок і справедливість", — заявила Олена Зеленська.
Читайте також: Олена Зеленська зустрілася з Джорджем і Лорою Бушами під час візиту до Далласа — про що говорили














