Starlink та xPON стануть обов’язковими для пунктів незламності — нові правила

Ілюстративне фото: freepik.com

Правила роботи пунктів незламності в Україні змінюють. Відтепер, щоб українці залишалися на зв’язку навіть під час блекаутів, кожен пункт зобов’язаний мати енергонезалежний доступ до інтернету — через технологію xPON або термінали Starlink. Про це повідомляє "Дім" з посиланням на Міністерство цифрової трансформації України.

“Це гарантує, що попри відключення світла, ви зможете зателефонувати рідним, скористатися держпослугами та отримувати важливі новини від ДСНС”, — йдеться у повідомленні.

У Мінцифри зазначили, що складна ситуація з електропостачанням в Одесі показала критичну потребу людей у доступі до мережі під час знеструмлень. Водночас інтернет у пунктах незламності є не завжди. Коли ж зв’язок зникає, держава часто дізнається про це не через системний моніторинг, а зі скарг у соціальних мережах.

Що зміниться?

  • Пункти незламності матимуть або оптоволоконний інтернет хPON (який працює без світла до 72 годин), або супутниковий зв’язок Starlink (який виручає там, де немає кабельних мереж).
  • Статична IP-адреса: кожна точка матиме свою цифрову адресу. Це дозволить автоматично перевіряти роботу мережі в конкретному пункті. Якщо зв’язок зникне — це миттєво побачать і зреагують.

“Без зв’язку пункт незламності — це просто тепле приміщення. З інтернетом — це доступ до держпослуг, новин та координації з екстреними службами”, — резюмували в міністерстві.

Читайте також: Держава компенсуватиме установам витрати за розміщення ВПО: як працюватиме механізм

Медіа-партнери
Прямий ефір