Спалах Еболи в Африці: про ризики нового штаму для українців розповіла лікарка-інфекціоністка

Ілюстративне фото: bsmu.edu.ua

У Демократичній Республіці Конго зафіксовано спалах вірусу Ебола. Кількість загиблих від інфекції вже зросла до 118 людей, а понад 390 випадків медики наразі вважають підозрілими. Спалах викликаний штамом “Бундібуджо”, проти якого нині немає схваленої вакцини чи ефективного специфічного лікування. Через стрімке поширення хвороби сусідні країни вже закрили кордони з Конго, а США посилили контроль для мандрівників з цього регіону. 

Про те, чи загрожує цей штам українцям в епоху глобальної мобільності та авіаперельотів, у прямому ефірі “Ранку вдома” розповіла лікарка-інфекціоністка Олександра Плешакова

За словами експертки, нині цей вірус не є найбільшою загрозою для нашої держави, а поширення інфекції за межі Африки можна стримати завдяки контролю. 

“Якщо контакт із хворим короткотривалий або людина не має активних скарг, тобто немає високої температури, інтоксикації тощо, то ймовірність зараження достатньо низька. Якщо ми маємо резервуар і шлях передачі вірусу, то потрібно ізолювати хвору людину, а тих, хто може підхопити цей вірус, максимально захистити”, — пояснила лікарка.

Олександра Плешакова наголосила, що найкращим способом особистої профілактики є звичайне миття рук, а також термічна обробка їжі та води. Вона закликала не піддаватися паніці в соцмережах, яка часто виникає навколо нових захворювань.

“Основний маркер для пацієнта — вчасно звертатись до лікаря. Якщо щось іде не типово, наприклад, ви розумієте, що застуда має якісь нетипові симптоми, або не проходить так швидко, як зазвичай, необхідно вчасно звертатись до лікаря”, — зазначила лікарка.

Читайте також: Спалах хантавірусу на лайнері в Атлантиці: чи загрожує світу нова епідемія (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір