Схуднення на "Оземпіку": про небезпеку уколів розповіла дієтологиня Світлана Фус

Препарат "Оземпік" призначений для лікування діабету, а схуднення — це побічний ефект від цих уколів. Про це в програмі "Здоровий вибір" на телеканалі "Дім" розповіла лікарка-дієтологиня Світлана Фус.

Вона уточнила, що "Оземпік" — це ендокринологічний препарат, який використовується при цукровому діабеті II типу. Серед ендокринологів він відомий давно, і тільки останні кілька років почався бум щодо його використання як засобу для схуднення (переважно серед зірок шоубізнесу).

"Оземпік" призначають ендокринологи. І як приємний побічний ефект — це зниження ваги. Причому ця вага знижувалася, і потім трималася досить довго у тих людей, за якими спостерігали. Я позитивно ставлюся до "Оземпіку" саме як до ліків для лікування цукрового діабету, коли людина має ожиріння і їй треба знижувати вагу, а вона не може самостійно цього зробити", — сказала Фус.

При цьому, не змінюючи способу життя, ставлення до харчування, коли людина закінчує колоти цей препарат, за деякий час багато хто знову набирає вагу.

"Усе треба робити з головою. Треба, щоб у людини було розуміння: навіщо вона це робить, чи є в неї показання для використання препарату. У людини з ожирінням, як правило, є цукровий діабет, інсулінорезистентність (порушення метаболічної відповіді на інсулін, — ред.). У цьому випадку є показання, і тоді препарат допомагає людям скинути і вагу, і поліпшити інсулінорезистентність (тобто підняти чутливість до інсуліну), і вирівняти рівень глюкози. Тобто це життєво необхідно. Але коли в тебе немає показань, і ти починаєш його вживати, то невідомо, чим це закінчиться", — зазначила дієтологиня.

Організм має певні потреби в нутрієнтах — тобто в білках, жирах, вуглеводах, вітамінах і мінералах. І людина має щодня вживати певний обсяг різних продуктів, щоб забезпечити необхідну дозу нутрієнтів.

"А коли людина на “Оземпіку” зменшує кількість їжі, то відбувається наступне: з часом перестає вистачати нутрієнтів для нормального забезпечення організму всім необхідним. Ні вітамінів, ні мінералів не вистачає, бо обсяг їжі недостатній. А коли людина мало їсть, вона швидше старіє. Є розуміння при схудненні, що треба їсти трошки менше, щоб робити дефіцит калорій. Але це має бути невеликий дефіцит калорій. Це не має бути половина твоєї добової потреби", — пояснила Фус.

Вона додала, що коли професійний ендокринолог призначає "Оземпік", він обов'язково наголосить пацієнту: поки ви коліте цей препарат, ви маєте навчитися правильно харчуватися і займатися спортом.

"Тобто, щоб коли ви припините застосовувати “Оземпік”, ви маєте на чомусь залишитися. Якщо ви повернетеся до попереднього хаотичного харчування, то ви просто повернетеся до колишньої надмірної ваги і навіть наберете ще більше. Точно так працюють усі низькокалорійні дієти: поки ти тримаєшся на склянці кефіру цілий день, а потім повертаєшся до попереднього харчування — все починається спочатку. І ось ці гойдалки відбуватимуться все життя", — наголосила дієтологиня.

"Оземпік" тільки нещодавно зареєстрували як лікарський препарат в Україні. Однак у соціальних мережах його продають давно, а це суттєво підвищує ризик придбати підробку, яка завдасть шкоди організму.

"Я не знаю, хто призначає препарати за принципом “ти йди і купи все в інтернеті”. Це несерйозно. Підсумок: колоти "Оземпік" можна, але тільки за показаннями і під наглядом лікаря, тобто якщо в цьому є необхідність", — резюмувала Світлана Фус.

Повна версія статті: Уколи "Оземпік", чаї та БАДи: міфи про схуднення розвінчала дієтологиня Світлана Фус

Медіа-партнери
Прямий ефір