125 медійників загинуло під час війни, 31 перебуває у російському полоні

Сьогодні, 6 червня, в Україні відзначається День журналіста. За даними Національної спілки журналістів України (НСЖУ), від початку російського повномасштабного вторгнення окупанти вбили щонайменше 125 медійників, інформує "Дім".
За верифікованими даними НСЖУ та Міжнародної федерації журналістів, серед загиблих:
- 18 медійників і медійниць, які виконували професійні обов’язки;
- 10 медійників і медійниць — цивільних жертв;
- 97 представників і представниць медіа, які мобілізувалися для захисту України у лавах Сил оборони України.
Серед загиблих під час війни — медійники телеканалу "Дім" та FREEДOM:
- журналіст Олександр Махов, військовослужбовець, загинув у бою поблизу Ізюма Харківської області 4 травня 2022 року;
- ведучий Павло Лі, волонтер, застрелений російськими військовими 6 березня 2022 року в Ірпені Київської області;
- військова кореспондентка Анастасія Волкова, загинула 30 травня 2024 року у Слов'янську Донецької області.
За даними Інституту масової інформації, у російському полоні перебувають щонайменше 30 цивільних та один журналіст-комбатант.
"Розуміючи роль журналістів під час війни, російський агресор цілеспрямовано атакує українських медійників — цілить в автівки з маркуванням PRESS, б’є ракетами по готелях, в яких зупиняються журналісти, полює на тих, хто, залишившись на окупованій території, не зраджує професійному покликанню… Відстоювання честі професії журналістів вимагає, аби російські пропагандисти постали перед судом як співучасники воєнних злочинів, адже їхня робота полягає у підбурюванні до війни та геноциду, у виправданні масових обстрілів, вбивств українців, окупації наших територій, запереченні існування України як держави", — наголосили у Міністерстві культури та стратегічних комунікацій України.














