Шедеври з українських музейних колекцій показали просто неба у центрі Парижа — подробиці

У Парижі на площі перед палацом "Отель-де-Віль" до 19 березня триватиме виставка “Скарби українських музеїв”, яка проходить у межах Сезону України у Франції. Про це повідомляє “Дім” з посиланням на українське посольство.
У центрі Парижа парижани та гості французької столиці мають змогу просто неба ознайомитися із шедеврами з колекцій провідних українських музеїв.


Зокрема, це роботи з фондів Національного художнього музею України та Національного музею Тараса Шевченка, Національного музею імені Андрея Шептицького, музеїв образотворчих мистецтв Харкова, Одеси та Дніпра, а також Закарпатського обласного художнього музею імені Йосипа Бокшая.
“Експозиція зосереджена на ХІХ-ХХ століттях — періоді інтенсивного культурного розвитку, формування модерної української ідентичності та творчої емансипації. Її доповнюють окремі середньовічні й барокові твори, що наголошують на глибині та тяглості української мистецької традиції”, — йдеться у повідомленні.

Оскільки Росія продовжує нищити українську культурну спадщину, такі проєкти мають особливе значення.
Загалом в Україні налічується близько 5 тисяч музеїв. Станом на кінець 2025 року, 133 музеї та галереї були зруйновані або серйозно пошкоджені, а понад 480 тисяч мистецьких об’єктів — викрадені.
“Ця виставка — це не лише знайомство з українським мистецтвом, а й можливість привернути увагу до потреби його захисту, зберегти видимість української культури та її присутність у спільному європейському просторі”, — резюмували в диппредставництві.
Читайте також: Ракетний удар по Харкову: вдруге постраждав університет мистецтв імені Котляревського (ФОТО)














