Наслідки війни: у МОЗ фіксують зростання інфарктів та інсультів серед українців

Повномасштабна війна спричинила значне зростання серцево-судинних захворювань серед українців. Спостерігається тенденція до зниження середнього віку пацієнтів. Про це повідомляє "Укрінформ" із посиланням на міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, інформує “Дім”.
Тенденція до збільшення кількості інфарктів спостерігалася ще з 2014 року серед учасників АТО та мешканців прифронтових зон. Проте після 2022 року ця проблема поширилася на всю територію країни, охоплюючи дедалі більше людей працездатного віку.
Держава продовжує впроваджувати та розширювати інструменти безоплатної допомоги для захисту здоров’я громадян:
- програма скринінгу: для осіб віком від 40 років діють спеціальні обстеження, спрямовані на раннє виявлення серцево-судинних захворювань;
- програма “Доступні ліки”: перелік безоплатних препаратів для лікування серця та судин постійно доповнюється новими позиціями;
- безоплатне стентування: у разі гострого інфаркту пацієнти мають право на безоплатне встановлення стентів та повний пакет супутньої медичної допомоги.
Загалом на медичну допомогу при гострому інфаркті міокарда в бюджеті передбачено 1,5 мільярда гривень.
Читайте також: Нова система контролю вакцинації в Україні: що зміниться
Нагадаємо, в Україні продовжується реалізація національної програми “Скринінг здоров’я 40+”. Станом на зараз уже зараховано 108 млн грн на рахунки 54 тисяч українців, які зареєструвалися для проходження обстеження.














