"Сьогодні "Дом" прийшов у мій дім": жителі Донбасу і Криму показали, як дивляться телеканал "Дом" (ФОТО)

Телеканал "Дом" смотрят на оккупированных территориях

Державний телеканал "Дом" став ближчим до своєї цільової аудиторії — до мешканців тимчасово окупованих територій. Сьогодні "Дом" вже дивляться в Донецьку, Макіївці, Горлівці, Судаку, Євпаторії, Сімферополі та багатьох інших містах. Про це свідчать фотографії, які місцеві жителі розповсюджують у соціальних мережах, а також надсилають до редакції телеканалу.

"Від сьогодні, 1 березня, ми почали мовлення через супутник Astra, а також збільшили кількість передавачів аналогового та цифрового сигналу вздовж лінії зіткнення на Донбасі. Завдяки цьому "Дом" бачать майже всі міста тимчасово окупованих територій. Нам надходять повідомлення від жителів Донбасу і Криму. Вони зазначають, що супутниковий сигнал якісний, "картинка" на екранах чудова", — повідомив шефредактор телеканалу "Дом"Олексій Мацука.

Він продемонстрував фотографії з окупованих міст, на яких жителі показали ефір телеканалу "Дом".

З питань безпеки на фото видалені елементи, які могли б ідентифікувати локацію
З питань безпеки на фото видалені елементи, які могли б ідентифікувати локацію
З питань безпеки на фото видалені елементи, які могли б ідентифікувати локацію
З питань безпеки на фото видалені елементи, які могли б ідентифікувати локацію

"Ми сподівалися і вірили. Але, чесно зізнатися, не очікували настільки швидкої реакції. Вранці "запустилися" — а вдень вже отримали масу позитивних відгуків. Своїми емоціями наші земляки, які сьогодні перебувають за лінією зіткнення на Донбасі, в тимчасово окупованому Криму, діляться через повідомлення в месенджерах, телефонні дзвінки. Дуже сподобалися слова чоловіка з Донецька: "Сьогодні "Дом" прийшов у мій дім. І таким гостям я завжди радий", — зауважила генеральна директорка ДП "Мультимедійна платформа іномовлення України" Юлія Островська.

Вона зазначила, що завдяки супутниковому мовленню телеканал тепер доступний і на вільній території України.

"Сьогоднішній день — це справжній прорив у мовленні телеканалу "Дом". Це заслуга всієї нашої численної команди. Це заслуга і наших глядачів, у яких є запит на отримання об'єктивної інформації про Україну, світ і життя в окупації. На інформацію, яку подають мовою миру, без агресії", — зауважив Олексій Мацука.

Базові параметри супутникового мовлення телеканалу "Дом":

  • супутниковий ретранслятор — ASTRA-4A;
  • орбітальна позиція — 5° сх. д.;
  • частота прийому — 12130 МГц;
  • символьна швидкість — 27500 Ксимв./сек.;
  • коефіцієнт корекції помилок (FEC) —¾;
  • поляризація — вертикальна;
  • стандарт мовлення — DVB-S, MPEG-2;
  • умови розповсюдження програм – у відкритому вигляді.

Читайте також: Україна претендує на роль лідера у виробництві російськомовного контенту для аудиторій по всьому світу

Як повідомлялося раніше, 1 березня 2021 року телеканал "Дом" значно розширив своє мовлення, вийшовши на супутник Astra і включивши 10 нових передавачів. Тепер аналоговий та цифровий сигнал на тимчасово окуповані Крим та частину Донбасу подається через 18 передавачів. Також з 1 березня онлайнтрансляція доступна на сайті телеканалу. Як і раніше, програми можна продовжувати дивитися на майданчиках каналу "Дом" в YouTube та соцмережах.

Прямий ефір