Санкції США — найдієвіша зброя проти "Північного потоку-2", — Вітренко

Ілюстративне фото: 24tv.ua

Газопровід "Північний потік-2", який загрожує безпеці України, можна буде зупинити на будь-якому етапі, навіть після запуску. Про це розповів голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко у програмі "Официальный разговор" телеканалу "Дом".

Найбільш дієвими санкціями проти російського газопроводу будуть санкції США.

"Навіть якщо він буде запущений, санкції США — а це найбільш дієва зброя — зазвичай застосовуються не до проєктів на стадії будівництва, а до працюючих компаній, до працюючих бізнесів. Тому ми віримо, що Америка, усвідомлюючи небезпеку, яка є від цього проєкту для Європи, для всього вільного світу, все ж застосує дієві санкції, які дозволять зупинити цей проєкт", — пояснив він.

Вітренко додав, що санкції є дієвими тільки проти європейських компаній. Тому що російські компанії не бояться санкцій, адже вони спеціально працюють тільки в Росії.

"Проблемними американські санкції є для європейських компаній, тому що європейські компанії працюють з американськими компаніями або з іншими європейськими компаніями, які, зі свого боку, бояться американських санкцій", — заявив голова правління "Нафтогазу".

Він вважає, що санкції, зокрема, потрібно вводити проти Nord Stream 2 AG.

"Це швейцарська компанія, яка вже подала заявку на те, що вона буде оператором цього газопроводу. Санкції проти цієї компанії є дієвими, тому що інші європейські компанії просто не захочуть з нею працювати. Банки не захочуть працювати з цією компанією, покупці газу або компанії, які будуть бронювати потужності на цьому газопроводі", — зазначив Вітренко.

Повна версія інтерв'ю: Як Росія шантажує Європу через "Північний потік-2": "Официальный разговор" із Юрієм Вітренком

Раніше повідомлялося, що після запуску "Північного потоку-2" транспортування газу через Україну може повністю зупинитися до 2024 року.

Зазначимо, що "Північний потік-2" — це російський газопровід, який будується в обхід України з 2018 року. Його прокладають дном Балтійського моря з Росії до Німеччини. Вартість будівництва оцінюють в 9,5 млрд євро. Єдиним акціонером проєкту є ВАТ "Газпром". У грудні 2019 року будівництво призупинили через санкції США. Тоді газопровід був побудований на 96%.

Прямий ефір