Роковини трагедії: у Празі вшанували загиблих у драмтеатрі Маріуполя

У Празі, столиці Чехії, вшанували пам’ять загиблих внаслідок російського авіаудару по драматичному театру в Маріуполі, який стався 16 березня 2022 року. Захід під назвою “Маріупольський театр — чотири роки потому” організували активісти ініціативи “Глас України” спільно з Асоціацією професійних театрів. Про це повідомляє “Укрінформ”, інформує “Дім”.
Цьогоріч акцію провели на даху Національного театру Чехії. На терасі учасники виклали свічками напис “ДІТИ” — аналогічний тому, що був нанесений перед будівлею театру в Маріуполі у березні 2022 року. Організатори заходу зазначили, що проведення акції саме на даху є дуже символічним жестом.
Посол України в Чехії Василь Зварич під час виступу наголосив, що обов'язок світу сьогодні — не лише пам'ятати, а й забезпечити невідворотність покарання для агресора.
“Ми з власної історії знаємо, що непокаране зло має тенденцію відновлюватися. Тому наш спільний обовʼязок разом з усіма країнами цивілізованого світу, зокрема з чеським народом, — зробити все можливе, щоб цей злочин агресії не повторився ніколи в майбутньому. Ми як український народ даємо цю обіцянку врятувати світ, зробити все, щоб не допустити таких агресій. Але для того, щоб ми були успішними, нам потрібна допомога та підтримка наших партнерів”, — зазначив дипломат.

Співзасновниця ініціативи “Глас України” Анастасія Сігнаєвська розповіла, що подібні заходи пам’яті проходять по всій Чеській Республіці. Це вже четвертий рік поспіль, коли чеська спільнота та українська діаспора об’єднуються, щоб голос Маріуполя продовжував звучати в Європі.
Читайте також: Історія про одну з перших жінок України, яка опанувала Patriot: відбувся передпоказ стрічки "Одне небо на двох"
Нагадаємо, масштабна пам’ятна акція “Душі Маріуполя”, присвячена четвертим роковинам російського авіаудару по Маріупольському драматичному театру, відбулася на площі П’яцца делла Скала у Мілані.














