"Душі Маріуполя": акцію пам’яті про загиблих у драмтеатрі провели у Мілані

На площі П’яцца делла Скала у Мілані відбулася масштабна пам’ятна акція “Душі Маріуполя”, присвячена четвертим роковинам російського авіаудару по Маріупольському драматичному театру, який стався 16 березня 2022 року. Про це повідомляє “Укрінформ” з посиланням на Асоціацію української культури Boristene, інформує “Дім”.
Головним символом флешмобу стала жива інсталяція: учасники акції вишикувалися на площі, утворивши слово "ДІТИ". Цей напис повторював попередження, яке у березні 2022 року було зроблене перед входом до театру у Маріуполі, де сотні цивільних шукали порятунку від обстрілів.
На завершення заходу організатори провели символічний запуск 200 білих куль, що уособлювали душі загиблих. Кулі залишили прив’язаними, демонструючи відповідальне ставлення до екології міста.
Акція стала відповіддю на цинічні дії окупантів, які у грудні 2025 року офіційно відкрили “відновлений” драмтеатр у Маріуполі, збудований на місці загибелі близько 600 людей.
“На руїнах театру, де загинули цивільні, нині святкують, ніби нічого не сталося. Але пам’ять залишається. Для нас пам’ятати — це означає говорити світові правду”, — наголосила президентка Асоціації української культури Boristene Світлана Терещенко.
Завершальним акцентом заходу став заклик до світової спільноти не забувати про трагедію та сприймати пам'ять як спосіб боротьби за справедливість.
“Пам’ять про жертв театру — це акт морального й громадянського спротиву. Кожне життя, кожна дитина мають залишатися в совісті тих, хто вірить у права людини”, — зазначила речниця Спілки українських асоціацій Італії NAU Олена Кім.
Читайте також: Історія про одну з перших жінок України, яка опанувала Patriot: відбувся передпоказ стрічки "Одне небо на двох"
Нагадаємо, нещодавно у Національному музеї історії України у Другій світовій війні (Київ) відкрили виставковий проєкт "Серце нАЗОВні. Квітуча Незламність", присвячений матерям і дружинам загиблих оборонців Маріуполя та всієї України.














