Понад 50 стрибків поспіль: горбатий кит влаштував неймовірне "прощальне шоу" для українських полярників (ФОТО)

Горбатий кит. Фото: facebook.com/AntarcticCenter

Поблизу української антарктичної станції "Академік Вернадський" горбатий кит влаштував справжнє “прощальне шоу” для учасників 30-ї експедиції. Тварина зробила понад 50 стрибків поспіль під час зустрічі з полярниками, повідомляє "Дім" з посиланням на Національний антарктичний науковий центр (НАНЦ).

Команда 30-ї Української антарктичної експедиції завершує роботу на станції, тож полярники робили фінальні виходи в океан для виконання дослідницьких завдань. Того дня вони вирушили двома човнами на південь від острова Галіндез, де розташована станція. Один екіпаж працював між групою островів Берселот та островом Дарбу, де вдалося зустріти групу горбатих китів і взяти біопсію.

Повертаючись назад, команда помітила ще двох горбанів. Біологи готувалися до роботи, але раптом один із китів почав стрибати і… не міг зупинитися.

Сьогодні полярники поділилися світлинами “прощального шоу”, а вже днями обіцяють додати відео.

"За зимівлю нам щастило постійно спостерігати китоподібних — горбанів, смугачів, косаток. Але цю зустріч ми точно запам’ятаємо на все життя! Кит зробив понад пів сотні стрибків поспіль — такого ніхто з нас ще не бачив", — розповіла біологиня 30-ї УАЕ Зоя Швидка.

За її словами, горбань встиг показати різні типи стрибків: і повні, коли тварина перевертається навколо своєї осі в повітрі; і часткові, коли кит вистрибує лише частиною тулуба (на фото це там, де видно його живіт), і стрибки боком.

 "Все продовжувалося десь годину, за яку ми зробити і фото, і відео з дрона. Можливо, “шоу” тривало б і більше, але нам треба було повертатися на станцію. Тим паче, крім “перегляду виступу”, ми виконали й безпосередню роботу — зазнімкували хвіст кита для його верифікації у світовій базі даних", — додала Зоя Швидка.

Читайте також: Березень 1997 року: як проходила перша ротація українських полярників на "Вернадському" (ВІДЕО)

Нагадаємо, канали українського іномовлення показали документальний фільм "Воїни науки" журналіста та волонтера Геннадія Куркіна. Стрічка присвячена 29-й українській антарктичній експедиції на станції "Академік Вернадський", експедиції на науково-дослідному судні "Ноосфера", а також історії науковців, які після початку повномасштабного вторгнення стали на захист України.

Медіа-партнери
Прямий ефір