Березень 1997 року: як проходила перша ротація українських полярників на "Вернадському" (ВІДЕО)

Антарктична станція "Академік Вернадський". Фото: instagram.com/antarcticcenterua

Поки на станції “Академік Вернадський” триває перезмінка 30-ї та 31-ї експедицій, українські полярники показують унікальні кадри першої української ротації. Про це повідомляє "Дім" із посиланням на Національний антарктичний науковий центр (НАНЦ).

Саме 29 років тому, у березні 1997-го, завершилася зимівля першої експедиції та розпочала роботу друга. Під час передачі станції з’явилася низка традицій, які збереглися до сьогодні. Деталі — у відео.

“Друга експедиція була унікальною тим, що в ній вперше зимували жінки: метеорологині Світлана Краковська та Людмила Маньківська, кухарка Галина Колотницька та геофізик Марина Орлова. Ні в британських командах на цій станції, ні в першій українській полярниць не було”, — йдеться у повідомленні.

Втім, цей прорив протримався недовго. Після другої української антарктичної експедиції близько 20 років існувала негласна заборона на участь жінок у зимівлях.

Лише у 2018 році ситуація змінилася, і жінки знову повернулися на “Вернадський” — як у річні, так і у сезонні місії. Зараз 31-шу експедицію очолює метеорологиня Анжеліка Ганчук.

Читайте також: Несподівана зустріч: королівського пінгвіна помітили біля станції "Академік Вернадський"

Нагадаємо, канали українського іномовлення показали документальний фільм "Воїни науки" журналіста та волонтера Геннадія Куркіна. Стрічка присвячена 29-й українській антарктичній експедиції на станції "Академік Вернадський", експедиції на науково-дослідному судні "Ноосфера", а також історії науковців, які після початку повномасштабного вторгнення стали на захист України.

Медіа-партнери
Прямий ефір