Понад 2 млн українців обмінялися SMS через супутник завдяки новій технології — дані Мінцифри

Наприкінці листопада “Київстар” запровадив технологію Starlink Direct to Cell, яка дозволяє залишатися на зв’язку навіть за відсутності наземного покриття. Вже понад 2 мільйони українців надіслали та отримали понад 540 тисяч SMS за допомогою супутникової мережі SpaceX, повідомляє "Дім" із посиланням на Міністерство цифрової трансформації України.
Найчастіше підключалися користувачі у Києві, Львові, Вінниці, Хмельницькому та Тернополі, проте найбільший обмін SMS відбувається на півдні та сході країни, де зв’язок особливо критично важливий.
Спочатку технологія була доступна для системи Android, а тепер і для iOS.
“Першими скористатися Starlink Direct to Cell отримали змогу користувачі смартфонів на Android. А після нещодавнього оновлення технологія стала доступною і на iPhone 13 та новіших моделях з версією iOS від 26.2”, — йдеться у повідомленні.
Як це працює?
Технологія Starlink Direct to Cell дозволяє звичайному смартфону з підтримкою 4G підключатися напряму до супутників Starlink там, де наземне покриття відсутнє.
Наразі з допомогою Starlink Direct to Cell можна обмінюватися SMS-повідомленнями.
Що для цього потрібно?
- Смартфон та SIM-карта з підтримкою 4G.
- Перебувати на вулиці просто неба.
Покриття Starlink Direct to Cell охоплює всю підконтрольну територію України, за винятком тимчасово окупованих територій, зон активних бойових дій та прикордоння.
“SMS — це лише перший етап. У 2026 році оператор планує розширити можливості технології: стануть доступними голосові дзвінки та мобільний інтернет”, — поділились в Мінцифри.
Читайте також: У "Дії" з’явиться мапа покриття енергонезалежного інтернету xPON по Україні














