Понад 145 тисяч людей захворіли на COVID-19 і грип за тиждень, — МОЗ

З 16 до 22 березня на грип, коронавірус та інші гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) захворіли 145 146 людей, з них — 58 149 дорослих і 86 997 дітей. Це на 2,5% менше, ніж за попередній тиждень. Серед підтверджених випадків — 118 COVID-19, що на 5,6% менше, ніж тижнем раніше. Про це сьогодні, 25 березня, повідомили в Міністерстві охорони здоров’я України (МОЗ), інформує “Дім”.
Попри загальний спад захворюваності, до лікарень госпіталізували 3 781 пацієнта, з яких 2 230 — діти. Ситуація у більшості регіонів зараз залишається стабільною і відповідає фоновому рівню.
“Лише у Волинській, Житомирській і Полтавській областях зафіксоване перевищення епідпорогу низького рівня”, — зазначають у МОЗ.
Загалом від початку епідемічного сезону, з 29 вересня 2025 року до 22 березня 2026 року, на ГРВІ в Україні перехворіла 3 333 351 людина. Це на 8,7% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Також за цей час зареєстровано 21 549 випадків COVID-19.
Лікарі нагадують, що найефективнішим способом профілактики залишається вакцинація. Щеплення проти COVID-19 є безоплатними та доступними у кожній області.
Для профілактики рекомендують:
- уникати близького контакту з людьми, які мають симптоми застуди;
- якщо захворіли — залишатися вдома, не наражаючи інших на небезпеку;
- при кашлі чи чханні — прикривати рот і ніс серветкою;
- часто мити руки або використовувати антисептик;
- не торкатися обличчя.
Читайте також: У чому різниця між скринінгом і візитом до сімейного лікаря, розповіли в МОЗ
Нагадаємо, за попередній тиждень, з 9 до 15 березня, на грип та ГРВІ захворіли 148 817 людей, серед них — 60 372 дорослих і 88 445 дітей.














