Першу євроколійку відкрили в Україні — в чому особливості (ФОТО)

Вперше в сучасній історії України було побудовано з нуля ділянку із залізничним полотном євростандарту 1435 мм протяжністю 22 км між Чопом і Ужгородом. Завдяки цьому Ужгород став першим обласним центром, який отримав пряме залізничне сполучення з Європейським Союзом. Про це повідомив віцепрем'єр-міністр — міністр розвитку громад і територій України Олексій Кулеба, інформує "Дім".
Вже з 12 вересня по євроколії з Ужгорода відправлятимуться поїзди до Братислави, Кошице, Будапешта та Відня. Продаж квитків розпочався 5 вересня.
Будівництво тривало рівно рік — з серпня 2024-го по серпень 2025-го. Загальна вартість проєкту — 1,3 млрд грн: половина коштів — грант ЄС, інша половина — кредит Європейського інвестиційного банку.




Наступний етап — продовження євростандартної колії від Ужгорода до Львова та будівництво ділянки Скнилів — Мостиська-2. Це відкриє прямий шлях від Львова до Польщі і далі до інших країн ЄС. На ці проєкти ЄС вже виділив 76 млн євро грантової підтримки.
Читайте також: Що робити під час обстрілу поїзда або на вокзалі — інструкція для пасажирів














