Переохолодження взимку: чого не можна робити і як правильно допомогти людині

Тривале перебування на морозі може спричинити переохолодження й обмороження, а також погіршення стану людей із серцево-судинними та респіраторними захворюваннями. Крім того, в холодну пору року зростає кількість травм через ожеледицю. Про це повідомила начальниця Управління медичного забезпечення Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС) Наталія Яшан, інформує "Дім".
За її словами, за низьких мінусових температур варто обмежити перебування на вулиці дітей, людей похилого віку та вагітних. Якщо ж мова йде про роботу або активний відпочинок на відкритому повітрі, необхідно кожні три-чотири години робити перерви та заходити у приміщення для зігрівання.
Також фахівчиня застерігає від поширених, але небезпечних методів "зігрівання". Зокрема, не варто розтирати переохолоджені ділянки тіла снігом або спиртом. Сніг лише посилює охолодження і може спричинити мікротравми шкіри, а спирт зневоднює її, пошкоджує епідерміс і створює хибне відчуття тепла.
У разі переохолодження Яшан радить насамперед припинити дію холоду, загорнути людину у теплу або термоковдру та дати тепле пиття.
Якщо ви помітили людину з ознаками переохолодження, необхідно:
- якомога швидше перемістити її у тепле приміщення;
- зняти вологий або холодний одяг і вкрити ковдрою;
- поступово зігрівати, уникаючи різкого нагрівання;
- дати теплий чай або воду, якщо людина при свідомості;
- постійно контролювати її стан і дихання.
Рятувальники закликають не ігнорувати симптоми переохолодження та за потреби своєчасно звертатися по медичну допомогу.
Читайте також: Травми через сніг та ожеледицю: як діяти та хто відповідає за неприбрані вулиці














