Переохолодження взимку: чого не можна робити і як правильно допомогти людині

Зима. Ілюстрація: freepik.com

Тривале перебування на морозі може спричинити переохолодження й обмороження, а також погіршення стану людей із серцево-судинними та респіраторними захворюваннями. Крім того, в холодну пору року зростає кількість травм через ожеледицю. Про це повідомила начальниця Управління медичного забезпечення Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС) Наталія Яшан, інформує "Дім".

За її словами, за низьких мінусових температур варто обмежити перебування на вулиці дітей, людей похилого віку та вагітних. Якщо ж мова йде про роботу або активний відпочинок на відкритому повітрі, необхідно кожні три-чотири години робити перерви та заходити у приміщення для зігрівання.

Також фахівчиня застерігає від поширених, але небезпечних методів "зігрівання". Зокрема, не варто розтирати переохолоджені ділянки тіла снігом або спиртом. Сніг лише посилює охолодження і може спричинити мікротравми шкіри, а спирт зневоднює її, пошкоджує епідерміс і створює хибне відчуття тепла.

У разі переохолодження Яшан радить насамперед припинити дію холоду, загорнути людину у теплу або термоковдру та дати тепле пиття.

Якщо ви помітили людину з ознаками переохолодження, необхідно:

  • якомога швидше перемістити її у тепле приміщення;
  • зняти вологий або холодний одяг і вкрити ковдрою;
  • поступово зігрівати, уникаючи різкого нагрівання;
  • дати теплий чай або воду, якщо людина при свідомості;
  • постійно контролювати її стан і дихання.

Рятувальники закликають не ігнорувати симптоми переохолодження та за потреби своєчасно звертатися по медичну допомогу.

Читайте також: Травми через сніг та ожеледицю: як діяти та хто відповідає за неприбрані вулиці

Медіа-партнери
Прямий ефір