Паралімпіада-2020 завершена — з якими підсумками повернулася збірна України (ВІДЕО)

Встреча украинской паралимпийской сборной в аэропорту "Борисполь". Фото: kanaldom.tv

Сьогодні, 5 вересня, літні XVI Паралімпійські ігри в Токіо (Японія) офіційно закрили. Україна завоювала медалі в 10 видах спорту з 15, в яких була представлена. Велика частина команди повернулася додому. Чемпіонів і призерів зустріли в міжнародному аеропорту "Бориспіль", повідомляє "Дом".

Спортсменів після тривалого перельоту оплесками зустріли друзі, колеги-спортсмени, спортивне керівництво країни, журналісти та родичі.

Легкоатлета Романа Данилюка, який завоював паралімпійське "срібло" у штовханні ядра, зустрічали дружина і син.

"Дуже раді, що наш тато здобув для України і для нашої сім'ї нагороду таку велику", — сказала Юлія Недоступ.

Спортсмени змогли обійняти рідних після офіційної церемонії. Роман Данилюк розповів, скільки праці вклав в свою медаль:

"Я щасливий, тому що я давно не був дома. Найважче — це тренування, самі змагання не важкі. Найважчі всі ці 4-5 років тренування щоденні, по 2 тренування на день, навіть в суботу у мене було тренування".

Підсумок виступу паралімпійської збірної України на Іграх — 98 медалей: 24 золоті, 47 срібних, 27 бронзових і 5-те місце за кількістю нагород.

Майже половина завойованих медалей збірної в Токіо — заслуга плавців. На рахунку Максима Крипака 7 медалей, з них 5 — золотих. Українця назвали кращим спортсменом Паралімпіади-2020. 5 медалей завоювала в Токіо Єлизавета Мерешко.

Українські паралімпійці встановили в Токіо 20 рекордів, зокрема 7 світових.

А вже за кілька тижнів у спортсменів почнеться підготовка до нової Паралімпіади — в Парижі-2024.

Зазначимо, що Паралімпійські ігри в Токіо тривали від 24 серпня до 5 вересня під слоганом "Об'єднані емоцією". За 12 днів змагань там розіграли понад пів тисячі комплектів нагород. Представники 168 країн світу змагалися у 22 видах спорту. У підсумку найбільше нагород у Китаю — 207. Другими стали британці — у них 124 медалі. Наступні Паралімпійські ігри відбудуться у 2024 році в Парижі.

Нагадаємо, близько 9,5 млн грн виділять з обласного бюджету Донецької області на матеріальне заохочення спортсменів — переможців та призерів XVI Паралімпійських ігор у Токіо та їхніх тренерів.