Ольга Харлан, Клод Юнес і 16-річна Анна Максименко перемогли у перший день комплексного чемпіонату України з фехтування

Комплексний чемпіонат України з фехтування. Фото: nffu.org.ua

У Києві 30 березня стартував комплексний чемпіонат України з фехтування. Вперше з 2019 року ця подія об'єднала всіх представників зброї — рапіри, шпаги і шаблі — в одному місці. Про переможців розповідається у програмі "Коло спорту" на телеканалі "Дім".

Чемпіонський титул у першості рапіристів 30 березня здобув 34-річний львів'янин Клод Юнес, для якого ця відзнака стала вже шостою поспіль. У фіналі він переміг іншого львівського рапіриста Даниїла Гойду. Бронзу ж вибороли Андрій Погребняк із Києва та Максим Гаравський зі Львова.

У змаганнях шпажисток уперше в кар'єрі на вершину п'єдесталу підійнялась 16-річна Анна Максименко зі Львова. У боротьбі за "золото" вона виявилася сильнішою за киянку Дар'ю Варфоломєєву. Бронзові нагороди між собою розділили Влада Харькова з Києва і Ксенія Пантелєєва зі Львова.

Анна Максименко. Фото: nffu.org.ua

Серед шаблісток золоту медаль виборола олімпійська чемпіонка, 33-річна Ольга Харлан. У вирішальному поєдинку вона виграла у партнерки по збірній, Юлії Бакастової з Києва. Бронзовими призерками стали одеситка Аліна Комащук і киянка Олена Вороніна.

"Ми хотіли, щоб це було свято фехтування, щоб зібрати всіх українських фехтувальників, які час від часу тренуються за кордоном, щоб зібралися найсильніші українські фехтувальники, в тому числі олімпійські чемпіони. Нам це вдалося. З першого дня ми бачимо рекордну кількість учасників. Давно такого не було. Для нас приємно, що навіть під час війни фехтування є популярним/ Такй якісні змаганням будуть стимулювати і мотивувати молодь займатися спортом", — каже президент Федерації фехтування України Михайло Ілляшев.

31 березня в межах чемпіонату України відбулися перші командні змагання. У першості рапіристів золоті нагороди виборола збірна "Львів-1" у складі Максима Гаравського, Даниїла Гойди, Богдана Лісового та чинного чемпіона змагань в індивідуальному розряді Клода Юнеса. Львівські рапіристи стартували з перемоги над "Миколаїв-3" у чвертьфіналі, далі були сильнішими за "Львів-2", а у фіналі взяли реванш за минулорічну поразку першій збірній Києва.

У змаганнях шпажисток на найвищу сходинку п'єдесталу теж піднялись львів'янки, а саме 16-річна чемпіонка особистого турніру Анна Максименко, Ксенія Пантелєєва, Анастасія Івченко й Аліна Дмитрук. У зустрічі за вихід у півфінал вони виграли у збірної "Львів-2", після чого вибили з боротьби за фінал команду "Київ-3". У вирішальному поєдинку перемогли "Київ-1", за який виступали Влада Харькова, Олена Кривицька, Дар'я Варфоломеєва та Поліна Кулешова.

У командному турнірі шаблісток перше місце посіли одеситки Анна Суворова, Валерія Моренець-Кубанська, а також віцечемпіонки Олімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро 2016 Аліна Комащук і Олена Кравацька. На шляху до фіналу вони вибили з боротьби команди "Миколаїв-2" та "Черкаси", а в бою за "золото" були сильнішими за першу збірну Києва.