На руїнах музею у Львові знайшли вціліле погруддя Романа Шухевича 

Погруддя Роману Шухевичу у Львові. Фото: facebook.com/maks.kozytskyy

У Львові в повністю зруйнованому музеї вціліло погруддя генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича. Про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький у Facebook, передає "Дім".

1 січня 2024 року в Білогорщі, на околиці Львова, від падіння уламків російського безпілотника сталася пожежа в музеї Романа Шухевича. Будівлю та меморіальні речі, такі як стіл, фотель, фортепіано, було знищено. Збитки лише через руйнацію будівлі склали понад 2 мільйони гривень. 

"Ви знаєте, що уламки ворожих «шахедів» знищили музей генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича на Білогорщі... Але маємо і справжнє диво: погруддя Романа Шухевича авторства Михайла Черешньовського, яке вважалося втраченим через атаку на музей, насправді вціліло! Його виявили під численними завалами", — повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

За словами Максима Козицького, погруддя має незначні ушкодження і зараз перебуває у фондах Львівського історичного музею. До слова, близько 600 експонатів цього музею від початку повномасштабної війни перенесли в інше місце, тож вони перебувають у безпеці.

Читайте також: У Львові внаслідок падіння уламків безпілотника повністю знищено Музей генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича

Медіа-партнери
Прямий ефір