"Модельну в'язницю", де протестує кращі західноєвропейські практики, Мін'юст створить в Київській області, — Малюська

Денис Малюська. Фото: slovoidilo.ua

Під Києвом і Львовом будуть побудовані нові слідчі ізолятори. У Міністерстві юстиції України почали підготовку проєктної документації.

Про це в ефірі програми "Официальный разговор" на телеканалі "Дом" 19 січня повідомив міністр юстиції України Денис Малюська.

Кращі західноєвропейські практики будуть апробовані в "модельній в'язниці", яку глава Мін'юсту обіцяє запустити наступного року, і де буде новий підхід як до персоналу, так і до тих, хто буде там перебувати. Там будуть тестувати все, що придумано в світі, і все, що придумає відомство.

"Акцент буде на нормальність, тобто ми маємо нормалізувати людину, щоб вона звикала до нормального життя. Зараз у в'язниці він навпаки відвикає від нормального життя, за нього готують їжу, йому подають, його дисциплінують, він сидить або в камері, або на годину виходить на вулицю "потинятись" двориком — це не адаптація людини до нормального життя, це навпаки його деградація. Вона не готова до нормального життя. А в Північній Європі діє принцип нормальності, тобто людина має, наприклад, сама рахувати якісь свої гроші, сама їх заробляти, сама готувати собі їжу", — поділився ідеєю міністр юстиції.

У в'язницях змінять і систему охорони по периметру. В "модельній в'язниці" буде впроваджена динамічна охорона, коли співробітники пенітенціарної системи стежитимуть за безпекою зсередини. Як в Європі, де повсякденним заняттям є гра ув'язнених і охоронців у футбол.

"Ми повністю змінюємо все, що пов'язано з системою виконання кримінальних покарань. Там вже багато людей звільнені. Ми, як і планували, як і декларували на початку цього процесу, що не звільняємо людей просто так, ми звільняємо з тим, щоб зробити більш ефективними, підняти зарплати тим, хто залишиться. Це теж було зроблено. Ми будемо прагнути відкидати все, що нам не потрібно, все, що не є ефективним, і все, що може бути замінено комп'ютером", — акцентував глава Мін'юсту.

Повну версію програми можна подивитися на YouTube телеканалу "Дом".

Нагадаємо, Міністерство юстиції запустило проєкт платних камер підвищеного комфорту в слідчих ізоляторах у квітні 2020-го. До кінця року надходження від такої послуги перевищили 2 млн грн.

Прямий ефір