Міняла посеред сезону човни, стиль, техніку веслування, — Вікторія Ус про підсумки передолімпійського сезону та експерименти на змаганнях

Вікторія Ус. Фото: gettyimages.com

З 26 липня до 11 серпня 2024 року у Парижі відбудуться Олімпійські ігри. На чемпіонаті світу-2023 з веслувального слалому українка Вікторія Ус здобула олімпійську ліцензію. У програмі "Коло спорту" на телеканалі "Дім" веслувальниця поговорила про підсумки передолімпійського сезону, експерименти на змаганнях та підготовку до Ігор.

"Було багато підготовчого, багато змін. Я міняла посеред сезону човни і намагалася знайти те, що найкраще мені підходить — човни, стиль, техніка веслування. Тому він (сезон, — ред.) був трішки експериментальним. Були гарні результати, але і невдалі моменти були. Це все процес. Ми розуміли, що це передолімпійський сезон, тож можна трішки поризикувати. Наступного сезону вже ризикувати не можна. Все, що ми в цьому сезоні наризикували, будемо використовувати наступного року", — прокоментувала Вікторія Ус.

30-річна українська веслувальниця здобула путівку в турнірі з каное-одиночки, пройшовши на Олімпіаду за добором. Ус готуватиметься до своїх третіх Ігор у кар'єрі. Її найкращий наразі результат — 7-ме місце в каное-одиночці в Токіо-2020. Вікторія зможе виступити на Олімпіаді-2024 в усіх трьох дисциплінах зі слалому: на байдарці, каное та в каяк-кросі.

"Я взяла ліцензію в перший день, в каное. Тому вже не мала права брати ні в байдарці, ні в екстрімі. Але я маю право брати участь в Олімпійських іграх в трьох дисциплінах. Буде, можливо, трішки спокійніше, тому що я вже розумію, що мені треба, а що ні. У нас буде там дві-три бази на підготовку. Не буде багато роз'їздів, а буде така ціленаправлена підготовка саме до Олімпійських ігор", — поділилася Ус.

Вікторія зазнається, що була дуже щаслива повернутися додому в Україну, зустрітися з друзями, зарядитися енергією. 

"Я дуже сумувала. Вирішила, що скоро знову повернуся. Буду їздити частіше. Коли я виграла "золото" в останній день змагань, в останній дисципліні, ми піднялися на третє місце. Для мене це була велика честь, тому що.. В що ми можемо зараз робити, як не прославляти Україну? Будь-які подіуми, підняття прапора, медалі, заявлення про Україну — це дуже важливо для мене", — додала вона.

Більше з "Кола спорту":

Прямий ефір