Дух команди і енергетичне коло байдарки-четвірки: як Трунов, Даниленко, Кухарик та Семикін творять нову історію українського веслування
![](https://kanaldim.tv/wp-content/uploads/2023/11/bajdarka-chetvirka-820x515.jpg)
Змагання у складі команди — теж спортивна класика, але сучасний підхід до підготовки та виступів об'єднує не лише силу, а навіть енергію емоцій. Українські веслувальники готові це довести, а у досягненні видатних результатів їм потужно допомагає особлива коло. Про те, як Ігор Трунов, Дмитро Даниленко, Олег Кухарик та Іван Семикін творять нову історію українського веслування, розповідається у програмі "Коло спорту" на телеканалі "Дім".
На чемпіонаті світу у німецькому Дуйсбурґу в серпні Ігор Трунов, Дмитро Даниленко, Олег Кухарик та Іван Семикін показали третій результат та вибороли дебютну для української байдарки-четвірки олімпійську ліцензію на Ігри у Парижі.
"Я до цієї мрії йшов 13 років. Ми з командою йдемо вже більше двох років. Здійснилася мрія, яке роками сиділа в серці", — каже призер чемпіонату світу Дмитро Даниленко.
![](https://kanaldim.tv/wp-content/uploads/2023/11/danylenko-820x473.jpg)
Для Ігоря Трунова цей результат має велике значення, адже батько та дідусь спортсмена також займалися веслуванням на байдарці. Ігор прагне продовжувати традиції династії.
"Я вже у третьому поколінні веслувальник. Мій дід — майстер спорту, батько — майстер спорту міжнародного класу, а я — заслужений майстер спорту. Я, до речі, ще подав петицію до Книги рекордів України, щоб розглянули це як рекорд України — сімейна династія по зростанню у званні", — поділився Ігор Трунов.
![](https://kanaldim.tv/wp-content/uploads/2023/11/trunov-820x483.jpg)
Успіх збірної — у її згуртованості. Хлопці давно тренуються та змагаються разом, тож навіть дали назву команді — "Енергетичне коло". На кожних змаганнях команда традиційно створює коло та сповнює енергією один одного.
"Всі ми знайомі з маленьких років, коли і зародилася дружба. Після того, як ми виграли чемпіонат світу у 2021 році ми стали гуляти разом, жити по двоє, ходити разом на обіди, в спортзали, на гулянки. Ми створили таке "енергетичне коло", в якому маємо багато спільного. І ось таким спільним колом рухаємося", — пояснює Дмитро Даниленко.
Олег Кухарик додає, що коли команда багато часу проводить разом по життю, а не лише на змаганнях, то результат їх спільної роботи точно покращиться. Квартет спортсменів завжди об'єднаний переможною метою, але, звісно ж, кожен має захоплення та хобі. Дмитро, наприклад, навчається грі на гітарі, а Олег почав плавати батерфляєм.
Збірна уже наполегливо готується до нового сезону, який розпочнеться навесні. Веслувальники мають 10 тренувань на тиждень, кожне з яких триває 2-3 години. Також на поточному етапі підготовки хлопці щовечора відвідують тренажерний зал. Першим стартом у новому сезоні наприкінці квітня стане Кубок України. Далі команда планує виступити на етапі Кубка світу, який буде основним у підготовці до Олімпіади. Своїми головними суперниками у боротьбі за найвищі нагороди Ігор у Парижі хлопці вважають чинних чемпіонів світу — німців.
"Ми завжди дивилися на німців. Ще коли ми були юні, німці вже були олімпійськими чемпіонами і призерами. Вони міняли в основному складі людей, але "костяк" був завжди той, який є зараз. Для когось, можливо, вони навіть були кумирами. Тому основний акцент буде на них", — зізнається Олег Кухарик.
![](https://kanaldim.tv/wp-content/uploads/2023/11/kuharyk-820x481.jpg)
Перемагати та доносити світу правду про війну в Україні — спортивна мета й міжнародна місія команди. Вона готується підкорювати Париж, а поза тренуваннями активно підтримує українських військових. Екіпаж байдарки-четвірка є амбасадором проєкту Unbroken — Національного реабілітаційного центру "Незламні" у Львові, де постраждалі внаслідок війни отримують комплексну медичну допомогу. У центрі вже допомогли тисячам українців. Увага і участь українських веслувальників — важливі кроки для всіх, кому особливо необхідні підтримка, тепло і дух справжньої команди.
Більше з "Кола спорту":
- "Я 15 років віддав футболу України": Мірча Луческу покинув посаду головного тренера "Динамо"
- "Хотілося знову відчути смак перемоги": гравчиня збірної України з футболу Анна Петрик прокоментувала перемогу над Грецію у Лізі націй УЄФА