Дух команди і енергетичне коло байдарки-четвірки: як Трунов, Даниленко, Кухарик та Семикін творять нову історію українського веслування

Екіпаж байдарки-четвірки на Європейських іграх-2023. Фото: noc-ukr.org

Змагання у складі команди — теж спортивна класика, але сучасний підхід до підготовки та виступів об'єднує не лише силу, а навіть енергію емоцій. Українські веслувальники готові це довести, а у досягненні видатних результатів їм потужно допомагає особлива коло. Про те, як Ігор Трунов, Дмитро Даниленко, Олег Кухарик та Іван Семикін творять нову історію українського веслування, розповідається у програмі "Коло спорту" на телеканалі "Дім".

На чемпіонаті світу у німецькому Дуйсбурґу в серпні Ігор Трунов, Дмитро Даниленко, Олег Кухарик та Іван Семикін показали третій результат та вибороли дебютну для української байдарки-четвірки олімпійську ліцензію на Ігри у Парижі. 

"Я до цієї мрії йшов 13 років. Ми з командою йдемо вже більше двох років. Здійснилася мрія, яке роками сиділа в серці", — каже призер чемпіонату світу Дмитро Даниленко.

Для Ігоря Трунова цей результат має велике значення, адже батько та дідусь спортсмена також займалися веслуванням на байдарці. Ігор прагне продовжувати традиції династії.

"Я вже у третьому поколінні веслувальник. Мій дід — майстер спорту, батько — майстер спорту міжнародного класу, а я — заслужений майстер спорту. Я, до речі, ще подав петицію до Книги рекордів України, щоб розглянули це як рекорд України — сімейна династія по зростанню у званні", — поділився Ігор Трунов.

Успіх збірної — у її згуртованості. Хлопці давно тренуються та змагаються разом, тож навіть дали назву команді — "Енергетичне коло". На кожних змаганнях команда традиційно створює коло та сповнює енергією один одного. 

"Всі ми знайомі з маленьких років, коли і зародилася дружба. Після того, як ми виграли чемпіонат світу у 2021 році ми стали гуляти разом, жити по двоє, ходити разом на обіди, в спортзали, на гулянки. Ми створили таке "енергетичне коло", в якому маємо багато спільного. І ось таким спільним колом рухаємося", — пояснює Дмитро Даниленко.

Олег Кухарик додає, що коли команда багато часу проводить разом по життю, а не лише на змаганнях, то результат їх спільної роботи точно покращиться. Квартет спортсменів завжди об'єднаний переможною метою, але, звісно ж, кожен має захоплення та хобі. Дмитро, наприклад, навчається грі на гітарі, а Олег почав плавати батерфляєм.

Збірна уже наполегливо готується до нового сезону, який розпочнеться навесні. Веслувальники мають 10 тренувань на тиждень, кожне з яких триває 2-3 години. Також на поточному етапі підготовки хлопці щовечора відвідують тренажерний зал. Першим стартом у новому сезоні наприкінці квітня стане Кубок України. Далі команда планує виступити на етапі Кубка світу, який буде основним у підготовці до Олімпіади. Своїми головними суперниками у боротьбі за найвищі нагороди Ігор у Парижі хлопці вважають чинних чемпіонів світу — німців. 

"Ми завжди дивилися на німців. Ще коли ми були юні, німці вже були олімпійськими чемпіонами і призерами. Вони міняли в основному складі людей, але "костяк" був завжди той, який є зараз. Для когось, можливо, вони навіть були кумирами. Тому основний акцент буде на них", — зізнається Олег Кухарик.

Перемагати та доносити світу правду про війну в Україні — спортивна мета й міжнародна місія команди. Вона готується підкорювати Париж, а поза тренуваннями активно підтримує українських військових. Екіпаж байдарки-четвірка є амбасадором проєкту Unbroken — Національного реабілітаційного центру "Незламні" у Львові, де постраждалі внаслідок війни отримують комплексну медичну допомогу. У центрі вже допомогли тисячам українців. Увага і участь українських веслувальників — важливі кроки для всіх, кому особливо необхідні підтримка, тепло і дух справжньої команди.

Більше з "Кола спорту":

Медіа-партнери
Прямий ефір