Медалі паризьких Олімпійських та Паралімпійських ігор 2024 року міститимуть частину Ейфелевої вежі

Медалі паризьких Олімпійських ігор 2024. Фото: press.paris2024.org

У Франції призерам Олімпійських і Паралімпійських ігор 2024 року вручатимуть нагороди, які міститимуть метал з Ейфелевої вежі. Дизайн головного символу Ігор розробляв французький ювелірний дім Chaumet. Про це йдеться на сайті Олімпіади, передає "Дім".

У центрі медалі знаходиться 18-грамовий шестикутник, вироблений з частин Ейфелевої вежі, що залишились після реконструкції. Форму обрали через назву L'Hexagone, яку Франція отримала у народі завдяки своїй географії. До основи шестикутник прикріплено шістьма зубчиками, що відсилають до 2,5 мільйонів заклепок, використаних для будівництва вежі. Загальна вага золотої медалі становить 529 грамів, срібної — 525 грамів, бронзової — 455 грамів.

Ребриста текстура медалі, за словами голови архівів Chaumet Тібо Біллуара, має на меті "створювати ритм та відображати світло". В її основі лежать архівні прикраси Chaumet, зокрема тіари.

На тильній стороні Олімпійських медалей зображена богиня перемоги Ніка з Ейфелевою вежею та Акрополем по сторонах. На медалях Паралімпіади зображений вид на Вежу знизу та логотип Ігор у вигляді трьох агітосів. Дизайн також доповнений фразою Paris 2024 шрифтом Брайля, який, зокрема, народився у Франції. Усього Монетним двором Франції було виготовлено 5084 медалі.

Читайте також: Україна оголосила склад на чемпіонат Європи-2024 з боротьби: хто в заявці та як налаштовані спортсмени

Прямий ефір