Україна оголосила склад на чемпіонат Європи-2024 з боротьби: хто в заявці та як налаштовані спортсмени

Жан Беленюк. Скриншот: kanaldіm.tv

Найближче майбутнє — це поклик і виклик для багатьох українських атлетів. Перепустка на Ігри у Парижі або ліцензія на участь — це результат процесу, у якому перебувають національні команди зі спортивної боротьби. Як налаштовані та підготовлені наші спортсмени перед чемпіонатом Європи зі спортивної боротьби, який відбудеться 12-18 лютого у Бухаресті, розповідається у програмі "Коло спорту" на телеканалі "Дім". 

Збірна України з боротьби визначилась зі складами на перший великий турнір року. Чемпіонат Європи є одним із етапів відбору на ліцензійні турніри до Олімпійських ігор-2024. Розіграють 30 комплектів нагород, по 10 у кожному з видів: греко-римській боротьбі, в якій змагаються лише чоловіки, а також вільній чоловічій і жіночій. Україна буде представлена в усіх 30 дисциплінах (по одному спортсмену в кожній).

Греко-римська боротьба: Корюн Саградян (до 55 кг), Віктор Петрик (до 60 кг), Олександр Грушин (до 63 кг), Артур Політаєв (до 67 кг), Парвіз Насібов (до 72 кг), Ігор Бичков (до 77 кг), Ярослав Фільчаков (до 82 кг), Жан Беленюк (до 87 кг), Владлен Козлюк (до 97 кг), Михайло Вишнивецький (до 130 кг).

"Вважаю, що оптимальну команду відібрали. Одна несподіванка в нас була в 72 кілограмах — це неолімпійська категорія. У нас травмувався спортсмен, але була достойна заміна — Парвіз Насібов. Він є срібним призером Олімпійських ігор і підстрахує нас у такій ситуації", — прокоментував головний тренер збірної України з греко-римської боротьби Володимир Шацьких.

"Я сам займався цим видом боротьби, тому так вболіваю. Це у мене в душі і це мій улюблений вид спорту. Хочу, щоб наші спортсмени добивалися дуже високих серйозних результатів на міжнародних і європейських килимах та на Олімпійських іграх", — сказав президент Федерації греко-римської боротьби України Олег Сазонов.

Ліцензії для участі в Олімпіаді мають отримати і судді змагань. Роман Павлов, наприклак, брав участь уже в двох Олімпійських іграх — в Ріо-де-Жанейро (2016) і в Токіо (2020). Сподівається відібратися і цього разу.

У збірній олімпійську ліцензію наразі має лише Жан Беленюк. Чемпіон попередніх Ігор тренується за індивідуальною програмою. Першість континенту для Беленюка — етап підготовки і можливість говорити про Україну.

"Я звик ставити для себе найвищі цілі і завдання. Будемо намагатися проявити себе якнайкраще, адже цьому передувала серйозна підготовка. Звісно, як всі українські спортсмени, подібні майданчики використовуватимуться щоб просувати проукраїнські наративи і розповідати про те, що відбувається в нашій країні, в яких умовах тренуються наші спортсмени, до чого вони прагнуть і які цілі перед собою ставлять, незважаючи на те, що над головами літають бомби. Спортивна дипломатія повинна працювати, незалежно від виду спорту, спортсмена або спортсменки", — прокоментував Беленюк.

Міжнародна асоціація боротьби допустила до турніру 60 спортсменів з Росії та Білорусі у "нейтральному" статусі. Українська сторона засудила це рішення, вказавши, що серед них є 15 атлетів, які підтримали війну проти України. 

Вільна боротьба

  • Жінки: Оксана Лівач (до 50 кг), Марія Єфремова (до 53 кг), Марія Винник (до 55 кг), Соломія Винник (до 57 кг), Аріна Філіпович (до 59 кг), Юлія Ткач (до 62 кг), Ірина Коляденко (до 65 кг), Тетяна Ріжко-Сова (до 68 кг), Анастасія Алпєєва (до 72 кг), Анастасія Осняч (до 76 кг).
  • Чоловіки: Каміль Керімов (до 57 кг), Валентин Блясецький (до 61 кг), Ерік Арушанян (до 65 кг), Олексій Борута (до 70 кг), Вадим Куриленко (до 74 кг), Олексій Доманицький (до 79 кг), Василь Михайлов (до 86 кг), Денис Сагалюк (до 92 кг), Ілля Арчая (до 97 кг), Муразі Мчедзлідзе (до 125 кг).

Читайте також: Яким був чемпіонат України з легкої атлетики в приміщенні

Прямий ефір