Комплексна допомога пораненим дітям: інтерв'ю з менеджеркою організації "СОС Дитячі містечка Україна"
Станом на початок липня 2024 року внаслідок вторгнення Російської Федерації до України, майже півтори тисячі дітей отримали поранення різного ступеня тяжкості. Благодійна організація "СОС Дитячі містечка" надає комплексну допомогу таким дітям та їхнім родинам. Як отримати допомогу, які види допомоги бувають та які документи для цього необхідні, у "Ранку Вдома" розповіла менеджерка проєкту "Допомога пораненим дітям" Ольга Юдіна.
Ведуча — Ольга Фанагей-Баранова.
— Розкажіть, будь ласка, про роботу в цьому напрямку. Коли ви почали надавати допомогу цій категорії українців?
— Перш за все, ми відповідали на виклики. Була величезна потреба в підтримці таких родин. Більшість таких сімей перебували в кризі. Крім поранень, вони втратили свої будинки, роботу. Вони були в дуже складному емоційному стані. Треба було діяти тут і зараз. Вже в травні 2022 року ми запустили напрямок роботи з підтримки поранених дітей. Спершу це була співпраця з місцевими органами самоврядування, з поліцією, службами у справах дітей, з лікарнями, ми розмістили свою онлайн-форму для реєстрації. Родини могли як самостійно до нас звернутися, так і були у нас перенаправлення від різних структур.
Родини, звісно, передували в такому шоковому стані. Крім медичної допомоги потрібно було стабілізувати їхній емоційний стан, заспокоїти. Кожна родина це окрема історія. Це навіть важко було слухати й складно уявити, що довелося їм пережити. Деякі родини були травмовані цілими сім'ями, хтось втратив своїх близьких. В деяких родинах фізично були травмовані по дві, по три дитини.
В нашій команді працюють справжні експерти, які готові допомагати 24/7, бути для них підтримкою. Для таких родин, як і для всіх нас, це дуже болючий досвід, який треба прожити. За весь час роботи нам вже вдалося допомогти майже 600 таким дітям та їх родинам. Завдяки своєчасній допомозі, діти почали робити свої перші кроки, посміхатися. Батьки повернулися до своєї роботи, діти — до навчання. Ми постійно вдосконалюємось. Вже почали планувати свою роботу на 2025 рік. Далі плануємо підтримувати такі родини.
— Як можна сформулювати коротко мету та основні завдання проєкту?
— Якщо просто це завдання допомогти таким сім'ям максимально безболісно вийти з кризи, в якій вони опинилися, повернути дітям щасливе дитинство і зменшити негативний вплив від подій, які їм довелося, на жаль, пережити.
— Яку саме допомогу можна отримати від вашої благодійної організації?
— По-перше, будь-яку допомогу ми надаємо безплатно. З кожною родиною ми проводимо оцінку для того, щоб виявити першочергові потреби й максимально комплексно їх розв'язати. Кожна родина, яка до нас звертається, отримує грошову допомогу у розмірі 11 000 гривень на кожну поранену дитину на покриття якихось базових потреб. Це за потреби допомоги в проходженні реабілітації. Ми працюємо з найкращими реабілітаційними центрами України в деяких напрямках.
Це фізична, комплексна, нейрореабілітація і психологічна реабілітація. Це допомога ліками та засобами реабілітації. Це допомога в протезуванні. Це можлива допомога в проходженні медичного обстеження і проведення операцій. У нас працює психолог і логопед, який постійно з родинами на зв'язку. Вони надають індивідуальну допомогу. Також у нас є юридичний супровід для родин в питаннях відновлення документів і оформлення статусів.
Також ці діти, які тривалий час були на лікуванні, пропустили навчання, можуть займатися з репетиторами. У нас є репетитори, які працюють з дітьми індивідуально. Таким чином діти можуть наздогнати шкільну програму.
— Які документи потрібні, щоб отримати допомогу? Як саме подати заявку? Як ви відбираєте тих, хто підходить під цей проєкт?
— Звернутися до нас можна дуже просто через вебсайт організації "СОС Дитяче містечко". На нашій сторінці є форма реєстрації, яку можна заповнити, або можна зателефонувати на телефон гарячої лінії 095 7901416.
Для того, щоб отримати допомогу, треба обов'язково мати медичну довідку, яка підтверджує факт поранення, та довідку з поліції про реєстрацію даного випадку. Далі наш фахівець зв'язується, відправляє перелік документів та починаємо свою роботу з цією родиною. Так, це всі фізично травмовані діти.
— Скільком родинам, сім'ям чи дітям ви вже надали допомогу?
— На даний час це майже 600 дітей та їх родини. Це статистика, яку ми ведемо від початку 2022 року.
— Розкажіть, будь ласка, про географію проєкту.
— Допомогу може отримати родина, яка проживає на території України або за її межами. Наприклад, родина може виїхати за кордон і перебувати на період воєнних дій там. Тобто, це не заважає нам допомагати. Це й онлайн психологічна допомога, наприклад. Вони можуть отримувати грошову допомогу. Є такі родини, які навіть приїжджають на реабілітацію в Україну, після реабілітації повертаються до місця свого проживання.
Читайте також: Як харчуватися та зберігати водний баланс у спеку — рекомендації ендокринологині