Африканські калімби з Азовського узбережжя: як виготовляють музичний інструмент, що заспокоює під час війни

Калімба. Фото: pexels.com

Чарівне звучання та релакс. Так характеризують калімбу — музичний інструмент з Африки. Його навчилися виробляти в Україні, повідомляє "Дом".

Калімба — старовинний музичний інструмент африканських племен. Музиканти запевняють, що на ньому дуже легко навчитися грати.

"Навіть людина, яка не має музичної освіти і якогось досвіду, може швидко ним опанувати. Крім того, калімба виглядає прикольно, а ще має дуже заспокійливе звучання. Наші клієнти часто пишуть, що калімба їх врівноважує, тобто це своєрідна медитація, такий собі релакс”, — розповідає Владислав Кислих, співзасновник бренду DEKY, що випускає калімбу в Україні.

Владислав родом із запорізького села Чкалове, розташованого на березі Азовського моря. Там він навесні 2020 року разом із другом Дмитром Дем'яненком й відкрив майстерню з виготовлення калімб. Але після початку повномасштабної війни росіяни окупували село, тому виробництво зупинилося.

Музичним майстрам вдалося залишити захоплене село, для цього їм довелося пройти 25 блокпостів окупантів, де їх допитували та ретельно перевіряли.

Владислав Кислих із собою зміг взяти лише болгарку, шліфувальну машинку та кілька дерев'яних дек.

"Ми виїхали на захід України по різних містах. Так вийшло, що Діма зі своєю родиною поїхав до Коломиї, а я — до Здолбунова", — каже Владислав.

Виробництво розділили навпіл. Дмитро виготовляє металеві частини, а Владислав працює з деревом та збирає готовий інструмент.

Дмитро та Владислав. Фото: shotam.info

Виготовлення однієї калімби займає 6 годин ручної праці. Ще кілька днів виріб висихає. Щомісяця майстри виробляють близько 100 українських калімб.

Вони кажуть, що під час війни інструмент став справжнім антидепресантом.

"У нас були відгуки з Дніпра, там у дитини була калімба. І під час обстрілів сім'я сідала у коридорі, а дитина грала на інструменті. Ця музика всіх заспокоювала", — розповідає Владислав.

Подарувати людям відчуття такого необхідного спокою під час війни — основне завдання і калімби, і майстрів, які її виробляють.

Читайте також:

Прямий ефір