Інформація щодо розміщення ядерної зброї РФ у Білорусі може бути блефом — думка політолога

Олександр Лукашенко. Фото: ap.org

Дані про можливе розміщення російської ядерної зброї в Білорусі є елементом інформаційної війни з Україною та Заходом. Таку думку в програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" висловив білоруський політолог Валерій Карбалевич.

"Я розглядаю це як черговий залп інформаційної війни, орієнтованої на конфлікт із Заходом, на конфлікт із Україною. Справа в тому, що сьогодні Лукашенко формує у масовій свідомості Білорусі модель фортеці в облозі, коли навколо вороги — вороги на Заході, на Півночі, на Півдні. І для того, щоби з цими ворогами боротися, треба мобілізувати суспільство, мобілізувати номенклатуру. І цим, до речі, виправдовує масові політичні репресії проти опонентів", — уточнив експерт.

Інформація про ядерну зброю на території Білорусі, найімовірніше, є блефом.

"Блеф із тієї простої причини, що на це (на розміщення ядерної зброї в Білорусі, — ред.) навряд чи колись погодиться Росія. По-перше, в цьому немає практичної необхідності. Адже РФ має Калінінградську область, де можна розміщувати ядерну зброю, є Чорноморський флот, Балтійський флот, де також є ядерна зброя... Хочу нагадати, що в середині 90-х років Росія дуже довго й завзято торгувалася за те, щоби вивезти ядерну зброю з Білорусі, України та Казахстану. І готова була за це платити — і політично, і матеріально. І сьогодні повертатися до того, з чого вийшли, — навряд чи є доцільним", — продовжив він.

Між Володимиром Путіним та Олександром Лукашенком немає довіри, і, крім того, не зрозуміло, як розвиватиметься ситуація при зміні влади в Білорусі.

"Немає довіри між Путіним і Лукашенком. Адже Лукашенко вимагатиме так звану другу кнопку, тобто право ухвалювати рішення спільно з російським президентом у мить використання цієї зброї. Крім того, Лукашенко не вічний. І він також збирається колись піти. А що далі? І чи буде нове білоруське керівництво таке лояльне до Росії, як нинішнє?", — наголосив політолог.

До того ж, заяви щодо ядерного озброєння активно робить саме білоруська, а не російська сторона.

"І той самий Пєсков якось дуже невизначено сказав, що можливо, за якихось умов... Тому тут головне питання — навіщо це треба Лукашенкові. По-перше, конфронтація із Заходом. Лукашенко під час будь-яких конфронтацій йде на підвищення ставок, прагне залякати. Ось була міграційна криза, тепер загроза появи ядерної зброї. Раніше Лукашенко казав, що тут можуть з'явитися російські війська. Це все для того, щоби налякати Захід, налякати НАТО, Європейський Союз, посилити тиск. І, можливо, в такий спосіб змусити до якихось перемовин щодо скасування санкцій або ще чогось", — вважає Карбалевич.

Повна версія програми: "Украина на самом деле": підозра Порошенку, саміт "Люблінського трикутника" та "омікрон" в Україні

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський наголосив, що заявами про розміщення російської ядерної зброї за межами Росії не можна гратися. Йдеться про інформацію щодо можливого розміщення цього озброєння на території Білорусі.

20 грудня у резиденції "Синегора" у селі Гуті Івано-Франківської області відбувся саміт лідерів країн "Люблінського трикутника" (Україна, Польща, Литва). На порядку денному перемовин Володимира Зеленського, Анджея Дуди та Гітанаса Науседи — політичний діалог, удосконалення сфери оборони, протистояння запуску "Північного потоку-2" та дотримання стандартів ядерної безпеки. Також серед питань — протидія інформаційній агресії РФ та нарощуванню російських військ на кордоні з Україною.

За підсумками зустрічі президенти підписали спільну декларацію, яка фіксує підтримку членства України у Європейському Союзі та НАТО. За словами Володимира Зеленського, лідери "Люблінського трикутника" скоординували кроки щодо підтримки європейської та євроатлантичної інтеграції України на 2022 рік.

Читайте також: Російська агресія та ядерні погрози Лукашенка — реакція глав держав "Люблінського трикутника" (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір