Журналіст українського іномовлення побував на найдорожчому астрономічному комплексі на Землі

ALMA. Фото: kanaldim.tv

Журналіст українського іномовлення Геннадій Куркін побував біля Великого міліметрового радіотелескопа Атаками (Atacama Large Millimeter Array), інформує "Дім".

ALMA — це комплекс радіотелескопів, розташований у чилійській пустелі Атакама. За допомогою нього вчені вивчають еволюцію Всесвіту, об'єкти Сонячної системи.

"ALMA — це 66 радіотелескопів, які об'єднані в одне найбільше місце для розвитку астрономії, наукових досліджень у світі. Ми повернулися з пустелі Атакама. Ми побували на висоті понад 5000 метрів, де десятки радіотелескопів міжнародного астрономічного проєкту вивчають Всесвіт, щоб, як свідчить їхній девіз, виявити джерело космічного походження нашого виду - хто ми, як людство, і звідки взялися", — сказав Куркін.

ALMA розпочав наукові спостереження у 2011 році. Це найбільший і найдорожчий астрономічний проєкт, що базується на Землі. Його вартість — 1,5 млрд доларів.

Як повідомлялося раніше, ДП "МПІУ" за сприяння Національного антарктичного наукового центру готує в Антарктиді документальний проєкт англійською мовою Science Warriors ("Воїни науки"). Автор фільму-експедиції, журналіст і ведучий проєктів українського іномовлення Геннадій Куркін, перебуваючи на українській антарктичній станції "Академік Вернадський", знімає матеріали про українських полярників, Антарктиду та український криголам "Ноосфера".

Прямий ефір