Фінансова експертка Юлія Баткалова порадила 3 книги для розвитку фінансової грамотності

Юлія Баткалова. Скриншот: kanaldіm.tv

Фінансова грамотність необхідна кожному, а розібратися у цій темі можуть допомогти книги. Вони поступово познайомлять із темою грошей та розкажуть, як із ними поводитися. Фінансова експертка Юлія Баткалова у "Ранку Вдома" поділилася своїми улюбленими виданнями, які підійдуть для новачків та інвесторів-початківців.

"Багатий тато, бідний тато", Роберт Т. Кійосакі

Книга написана у 1997 американським бізнесменом, інвестором і викладачем Робертом Кійосакі та бухгалтеркою, письменницею і бізнес-леді Шерон Лехтер. Наголошує на фінансовій грамотності , фінансовій незалежності та створенні багатства шляхом інвестування в активи, інвестицій у нерухомість, початку бізнесу та володіння ним, а також підвищенні фінансової інтелектуальності для розвитку ділової та фінансової активності. Написана у стилі набору притч, нібито заснованих на житті Кійосакі.

"Це класика. Там на прикладі двох різних поглядів можна обрати для себе "золоту середину". Не обов'язково робити як один "тато" або як інший. Це чудовий варіант для того, щоб познайомитися, як все працює у світі фінансів", — каже Юлія Баткалова.

"Найбагатший чоловік у Вавилоні", Джорж Семюель Клейсон

Цю збірку притч Джорджа Клейсона 1926 року, стилізованих під вавилонські історії, ще називають посібником із фінансової кмітливості. Автор — американський бізнесмен і письменник, який заснував картографічну компанію та опублікував перший атлас шляхів США і Канади. Книжка "Найбагатший чоловік у Вавилоні" швидко поширилася серед працівників банків і страхових компаній і незабаром набула популярності серед мільйонів читачів.

"У Вавилоні герої заробляють копійки на той час, але навіть так вміють якось десь зекономити, десь додатково підзаробити, займаючись улюбленою справою. Це не суха фінансова книга", — каже Баткалова.

"Маніфест інвестора. Готуємося до потрясінь, процвітання і всього іншого" Вільям Бернстайн

Ця книга буде складною для новачків. У ній йдеться про засади інвестування та планування портфеля. Американський лікар-невролог Вільям Бернстайн завжди цікавився інвестиціями, але турбувався, що не досяг вершин майстерності. Тому останні майже 20 років життя він вирішив присвятити вирішенню цього завдання. З тих пір він написав кілька книг про особисті фінанси та великих історичних праць. Головне, що намагається донести у цій книзі автор — ніколи не забувайте про те, що трапляються обвали ринку. Саме тому важливо вибудовувати довгострокову і короткострокову стратегії таким чином, щоб вони не стали несподіванкою.

"Вона про те, як зсередини працює економіка, звідки беруться всі показники. У цій книжці навіть є формули", — додає Юлія Баткалова.

Читайте також: Чому варто купувати українське та кому сплачують податки українські бізнеси за кордоном — пояснює фінансова експертка Юлія Баткалова

Прямий ефір