Чому варто купувати українське та кому сплачують податки українські бізнеси за кордоном — пояснює фінансова експертка Юлія Баткалова

Юлія Баткалова. Скриншот: kanaldom.tv

Ми звідусіль чуємо про те, що варто підтримувати українських виробників, купувати нашу продукцію та інше. Проте ніхто не пояснює, чому це так важливо. Фінансова експертка Юлія Баткалова в гостях у "Ранку Вдома" спробувала пояснити, як працює економіка та чому варто обирати українське.

Ведучі — Ірина Хоменко та Костя Октябрський.

— Чому так важливо зараз користуватися товарами та послугами саме наших виробників? 

— Нам дуже важливо, щоб зараз переважна більшість грошей залишалась в Україні. Якщо українці будуть купувати закордонні товари, тобто кошти зароблені в Україні, виводити за кордон, буде велике навантаження для країни. 

— Як пересічні українці можуть фінансово підтримати Україну? 

— Донатити, підтримувати бізнеси, купувати українське, сплачувати податки. Зараз 90-95% наших податків ідуть на підтримку армії.

— Під час воєнного стану в Україні є відтермінування зі сплати деяких видів податків. Як це працює? Чи треба потім буде погасити цей борг? 

— Це зараз працює, так. Підприємець другої групи може не сплачувати податок на дохід фізичних осіб протягом шести місяців зараз та ще шість місяців після завершення війни, щоб відновити свої процеси. Жодних штрафів немає, тому що це пропозиція від нашої податкової. Але сплатити їх все рівно потрібно буде. 

— Чи може українець, перебуваючи за кордоном, користуватися товарами українського бізнесу? 

— Так, авжеж. Наш бізнес підлаштувався під нові реалії, особливо транспортні компанії. Людина з будь-якої країни може замовити товар з України і їй його доставлять за 3-5 днів.

— Які є перспективи щодо закордонних інвестицій в Україну після нашої перемоги? 

— Я бачу прекрасні перспективи. Про Україну дізнався весь світ, хоч, на жаль, через війну. Україна має дуже багато ресурсів, якими небагато країн можуть пишатися. Наприклад, наші землі. Після перемоги закордонні інвестори стовідсотково будуть приходити сюди для того, щоб інвестувати у нерухомість, в аграрний сектор, в бізнес. У нас з'явиться багато нових стартапів. 

— Зараз дуже багато українців релокують свій бізнес. Хтось — на західну Україну, хтось — за кордон. Кому вони там платять податки? 

— Якщо головний офіс, головна частина бізнесу залишається в Україні, а за кордоном вони відкривають або додаткову компанію, або філіал, то податки залишаються на території України. Але якщо бізнес хоча б частково відкривається в іншій країні, там будуть свої внутрішні додаткові податки. Платитиме і там, і там.

Читайте також: Чому інвестори обирають євробонди: про військові облігації розмовляємо з фінансовою експерткою Юлією Баткаловою

Медіа-партнери
Прямий ефір